باکس آفیس: گیشه‌های دنیا در مشت انتقام‌جویان

0

صدرنشین جدید باکس آفیس آمریکا، کار خود را طوفانی آغاز کرد.

«انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» در هفته‌ی اول اکران خود توانست فراتر از انتظارات و پیش‌بینی‌های انجام شده ظاهر شود و با جا به جا کردن رکوردهای پرشمار راه خود را برای تاریخ‌سازی هموار ساخت.

با ثبت فروش ۲۵۰ میلیون دلاری در افتتاحیه داخلی هم اکنون باید سومین قسمت از فیلم انتقام‌جویان را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در هفته اول اکران شناخت. پیش از این «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با ۲۴۷.۹۶ میلیون دلار این رکورد را یدک می‌کشید. «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» با فروش ۸۳ میلیون دلاری در روز شنبه توانست رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در روزهای شنبه را نیز از آن خود کند. در گیشه‌های سراسر دنیا این فیلم با فروش بی‌نظیر ۶۳۰ میلیون دلاری رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه جهانی را هم به نام خود ثبت کرد. با توجه به فروش موفق «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» انتظار می‌رود این فیلم حتی بعد از اکران فیلم «ددپول ۲» در ۲۶ اردیبهشت ماه، هم‌چنان رتبه اول باکس آفیس را در اختیار داشته باشد. اعداد و ارقام فروش منتشر شده از هفته‌ی اول اکران نوزدهمین فیلم دنیای سینمایی مارول نشان دهنده‌ی آن است که مجموع فروش فیلم‌های این کمپانی بزرگ به ۱۵.۳۹ میلیارد دلار رسیده است. تا زمان اکران چهارمین قسمت از فیلم انتقام‌جویان در سال ۲۰۱۹، کمپانی مارول ۲ فیلم دیگر به نام‌های Ant-Man and the Wasp و Captian Marvel را در صف اکران خواهد داشت.

این هفته فیلم موفق «یک جای آرام»، ۱۰.۶ میلیون دلار دیگر به اندوخته‌های خود اضافه کرد و مجموع داخلی خود را پس از چهار هفته به ۱۴۸.۱ میلیون دلار رساند. فیلم‌های «احساس زیبایی‌ می‌کنم»، «یورش» و «پلنگ سیاه» به ترتیب در جایگاه‌ سوم تا پنجم جدول این هفته باکس آفیس ایستادند. هفته آینده اکران گسترده فیلم «تالی» به کارگردانی «جیسون رایتمن» و بازی «شارلیز ترون»  را شاهد خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.