راهنمای خرید ماژیک هایلایت

0

بسیاری از دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان و… برای اینکه مطالب مهم درسی یا غیر درسی را مشخص کنند، به کمک مداد یا خودکار زیر آن را خط می‌کشند. اما این روش کافی نیست. آنها به چیزی احتیاج دارند که تمام توجه آنها را به خود جلب کند و تأکید بیشتری بر روی آن مطلب داشته باشد. پس نیاز بشر باعث شد تا انواع ماژیک‌های علامتگذار در رنگ بندی مختلف طراحی شود. با طراحی این ماژیک‌ها می‌توانید مطالب مهم جزوه، کتاب و… را علامتگذاری یا کدگذاری نمایید. می‌توان از طیف گسترده ای از ماژیک‌های هایلایت برای نشانه‌گذاری نکات مهم استفاده کرد. ما در این مطلب اطلاعاتی درباره نحوه انتخاب یک ماژیک هایلایت مناسب در گاج مارکت آماده کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

به هنگام مطالعه به ۴ دلیل زیر می توانیم از ماژیک های هایلایت استفاده کنیم:

  • راحت تر شدن مرور مطالب
  • آگاهی در تغییر اهمیت مطالب( ممکن است دفعات بعدی که مطالب را می خوانیم متوجه شویم مطلبی که در گذشته اهمیت داشت و با این ماژیک هایلایت شده اکنون اهمیتی ندارد و یا برعکس، مطلبی که اهمیت نداشت اکنون اهمیت دارد و آن را هایلایت می کنیم)
  • حفظ تصویری با تغییر رنگ
  • برگه ای که توسط این ماژیک ها هایلایت شده است در هنگام کپی سایه رنگ این ماژیک ها بر روی برگه نمی افتد

لذا در هنگام مطالعه این ماژیک ها کاربردی می باشند. و می توان برای علامت گذاری از این ماژیک ها استفاده کرد. نکته اینجا است که این ماژیک ها انواع مختلفی دارند و این موضوع انتخاب بهترین ماژیک را برای ما هموار می سازد. در نظر گرفتن ابعاد، شکل نوک، رنگ، دوام و ماندگاری ما را در انتخاب مناسب تر کمک می کند.

راهنمای خرید ماژیک هایلایت

  • رنگ هایی که گرم هستند:

رنگ هایی که در طیف قرمز هستند باعث جلب توجه خواهد شد.

رنگ های طیف نارنجی تمرکز شما را افزایش می دهند و از اینکه حوصله شما سر برود جلوگیری می کنند. این رنگ ها برای نوشتن نظرات معلمان و برای علامت زدن نکات کوچک و مهم مناسب می باشد.

رنگ های طیف زرد تحریک کننده های بسیار خوبی هستند و برای علامت زدن متنی که طولانی است استفاده از این رنگ مناسب می باشد. اغلب افراد از این رنگ استفاده می کنند.

  • رنگ هایی که سرد هستند:

رنگ هایی که در طیف آبی قرار دارند فریبنده ی ذهن می باشند و مطلب را ساده تر نشان می دهند و تصور خواهید کرد درک آنها آسان تر است، بنابراین برای علامت زدن موضوع پیچیده در متن مناسب است.

رنگ های طیف سبز  آرام و متعادل کردن ذهن را به دنبال دارند و می توان برای علامت زدن و تصحیح برگه های دانش آموزان از ماژیگ با این رنگ استفاده کرد که آرامش بخش است.
رنگ های طیف بنفش باعث برجسته تر شدن نکات از سایر موارد متن می شود و به حفظ تصویری کمک خواهد کرد.

ماژیک های هایلایت شامل ماژیک های هایلایت مایع، ماژیک های هایلایت ژله ای و مداد های هایلایتر هستند.

راهنمای خرید ماژیک هایلایت

– ماژیک های هایلایت مایع:

بعضی از این ماژیک ها دارای موادی هستند که حتی تا ۴ ساعت بعد از باز ماندن سر ماژیک خشک نمی‌شوند. بعضی دیگر از این ماژیک ها جوهری دارند که آب است و سریعاً خشک خواهد شد. همچنین برخی این ماژیک ها اگر به پارچه برخورد کنند به راحتی با شستن پاک خواهند شد.

این ماژیک ها نوعی قلم می باشند که محفظه ای مرکب دارند. نوک این ماژیک ها از جنس نمد، پارچه، فیبر، الیاف پلی استر، الیاف نایلون و.. است. برای اینکه جوهر به سمت نوک ماژیک جذب شود. ضخامت نوک آنها معمولا از ۲ تا ۵ میلی متر می باشد و می تواند به شکل های گرد، صاف، تخت، کج و… باشد. جنس بدنه این ماژیک ها معمولا از پلاستیک و pc می باشد.

زمان خشک شدن جوهر این ماژیک ها بین ۳ تا ۳۰ ثانیه و حتی بیشتر، متفاوت است که طبیعتا هرچه زمان خشک شدن ماژیک کمتر باشد و زودتر خشک شود لکه ی کمتری بر روی صفحات بعدی خواهد گذاشت. پس همانطور که مشخص شده است این ماژیک ها دو مزیت دارند

  • دیر خشک می شوند.
  • بر روی صفحات بعدی لکه ایجاد می کنند.

اما این ماژیک ها دارای متنوع ترین طراحی ها و رنگ ها می باشند.

– ماژیک های ژله ای:

در این نوع ماژیک ها بجای جوهر از ژله مخصوص استفاده می شود و ضخامت نوک این ماژیک ها معمولا ۹ میلی متر است و می تواند تا ۳ میلی متر علامت بر روی متن بگذارد. نوک اینها بسیار نرم و ژله ای می باشد. این ماژیک ها به علت ژله ای بودنشان هرگز خشک نخواهند شد.

استفاده از این ماژیک ها لکه های بسیار کمرنگی بر پشت صفحه ای که ماژیک استفاده شده ایجاد می کنند.

– مداد های هایلایتر:

مداد های هایلایتر لکه ای بر کاغذ ایجاد نمی کنند و نیاز به زمان برای خشک شدن نیز ندارند. برای علامت گذاری کتاب ها که نباید بر روی صفحات آن لکه ای ایجاد شود و برای خطوطی ریز می‌باشد بهترین گزینه استفاده از این مداد ها است.

این مدادها ماندگاری و کیفیت بسیار بالایی دارند. پهنای علامت گذاری توسط این مداد ها تا ۵.۵ میلی متر می باشد.

خرید ماژیک هایلایتر از گاج مارکت با تخفیف ویژه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.