با بازی جذاب موکورو آشنا شوید !

0
  • با بازی جذاب موکورو آشنا شوید !

با اسباب‌بازی جذاب موکورو آشنا شوید. موکورو نوعی اسباب‌بازی چوبی ژاپنی است که توسط فردی به نام ماساکازو نود اختراع شده و اکنون به عنوان یکی از سرگرمی‌های جذاب مردم جهان محسوب می‌شود. نام این اسباب‌بازی جذاب از ترکیب دو واژه ژاپنی تشکیل شده است. در کشور ژاپن واژه MOKU به معنای درخت و واژه KURU به معنای تلنگر خوردن و از خود بیخود شدن است. از ترکیب این دو واژه کلمه MOKURU که نام این اسباب‌بازی محبوب است به دست می‌آید.

این اسباب‌بازی به شکل استوانه‌ بوده و در حدود ۱۱ سانتی‌متر ارتفاع، ۳ سانتی‌متر عرض و ۵ سانتی‌متر طول و وزنی در حدود ۴۰ گرم دارد. این موضوع سبب شده افراد مختلف از همه ‌سنین از کودک گرفته تا بزرگسال بتواند به‌ راحتی از بازی با آن لذت ببرند. هدف اصلی از تولید این اسباب‌بازی جذاب از بین بردن استرس و اضطراب، تقویت تمرکز و اعصاب عنوان شده است. این سرگرمی جذاب با حرکت دادن انگشتان بر روی آن می‌تواند تا چندین متر حرکت کند و شما و دوستانتان را ساعت‌ها سرگرم کند. شکل بیضی مانند آن می‌تواند باعث شود تا با حرکات خاص دست شما به بازی‌های مختلفی تبدیل شود و برای ساعت‌ها پیگیر حرکات این وسیله‌ی بسیار خاص شوید.

 

  • روش بازی با موکورو چگونه است؟

نحوه بازی با موکورو بدین صورت است که با غلتاندن و حرکت دادن آن بر روی یک سطح صاف می‌توانید آن را به سمت فرد دیگری به هدایت کنید. شخصی که در سمت دیگر حضور دارد مثلا باید در حالت ایستاده آن را متوقف کند و به شکل سکون در آورد یا دوباره به همان شکلی که شما موکورو را به حرکت درآورید آن را به سمت شما بغلتاند. مهارت افراد درحرکت دادن موکورو، به میزان تمرین آن‌ها با این وسیله بستگی دارد و با چند بار تمرین می‌توان عمل غلتاندن موکورو را به سادگی صحیح انجام داد. هر چقدر شما بیشتر بازی و تمرین کنید بسیار با تجربه‌تر از گذشته می‌توانید آن را به حرکت در بیاورید و در حالت ایستاده آن را متوقف سازید.


اگر به تهیه این اسباب‌بازی سرگرم‌کننده علاقه‌مند هستید می‌توانید با کلیک بر روی اینجا و مراجعه به فروشگاه آنلاین گاج مارکت این اسباب بازی جذاب را با ۱۰ درصد تخفیف ویژه خریداری کرده و از بازی با آن لذت ببرید.

با بازی جذاب موکورو آشنا شوید !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.