پرفروش‌ترین کتاب‌های کودک و نوجوان تیر و مرداد ۹۷

0

هفته گذشته با انتشار لیستی از کتاب‌های پرفروش ادبیات بزرگسال، از کتاب‌های داغ تابستان ۹۷ خبر دادیم و این هفته به سراغ کتاب‌های پرفروش کودک و نوجوان رفتیم تا کتاب‌های پرفروش تابستان ۹۷ را با هم مرور کنیم؛ در ادامه فهرستی از آثاری که اخیرا مورد استقبال این گروه سنی قرار گرفته است را برخواهیم شمرد:

در بخش کتاب‌‌های تالیفی کتاب «جام جهانی در جوادیه» نوشته داوود امیریان در صدر پرفروش‌های اخیر قرار دارد و پس از آن کتاب ماهی سیاه کوچولو نوشته صمد بهرنگی رتبه دوم را از آن خود کرده است.

هوشنگ مرادی کرمانی با آثار «ته خیار»، «خمره» و «پلو خورش» خود توانست عناوین سوم تا ششم کتاب پرفروش کتاب تالیفی در حوزه کودک و نوجوان نیمه اول تابستان ۹۷ را به نام خود ثبت کند. پس از این آثار یادگاری‌های نادر ابراهیمی نوشته نادر ابراهیمی، هویج بستنی اثر فرهاد حسن‌زاده و حسنی نگو یه دسته گل نوشته منوچهر احترامی از پرفروش‌ترین آثار تالیفی در حوزه کتاب کودک و نوجوان بودند.

پرفروش‌های تالیفی کودک و نوجوانان

نام کتاب نام نویسنده 
جام‌جهانی در جوادیه داوود امیریان
ماهی سیاه کوچولو صمد بهرنگی
ته‌خیار هوشنگ مرادی‌کرمانی
خمره هوشنگ مرادی‌کرمانی
پلو خورش هوشنگ مرادی کرمانی
یادگاری‌های نادر ابراهیمی نادر ابراهیمی
هویج بستنی فرهاد حسن‌زاده
حسنی نگو یه دسته گل منوچهر احترامی

 

در بخش ترجمه ادبیات کودک و نوجوان نیز کتاب‌‌های تام گیتس اثر لیز پیشون با ترجمه بهرنگ رجبی عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌های ترجمه را از به خود اختصاص داد. پس از تام گیتس، خانه درختی نوشته اندی گریفیتس با ترجمه آنیتا یارمحمدی و پاستیل‌های بنفش اثر کاترین اپلگیت با ترجمه آناهیتا حضرتی رتبه دوم و سوم را کسب کرده‌اند.

پایتخت کتاب جهان انتخاب شد

کتاب‌های «خطای ستارگان بخت ما»، «شگفتی»، «خاطرات یک بچه‌ی چُلمَن»، «دختری که ماه را نوشید» و «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز» در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

فهرست پرفروش‌های کتاب‌های ترجمه کودک و نوجوان

نام کتاب نام نویسنده نام مترجم
تام گیتس لیز پیشون بهرنگ رجبی
خانه درختی اندی گریفیتس آنیتا یارمحمدی
پاستیل‌های بنفش کاترین اپلگیت آناهیتا حضرتی
خطای ستارگان بخت ما جان گرین میلاد بابانژاد و
الهه مرادی
شگفتی آر. جی. پلاسیو پروین علی‌پور
خاطرات یک بچه‌ی چُلمَن جف کینی تبسم آتشین‌جان
دختری که ماه را نوشید کلی بارن هیل فروغ منصور قناعی
داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز النا فاویلی و
فرانچسکا کاوالو
امید سهرابی نیک و آرزو گودرزی

 

همانطور که اشاره شد هوشنگ مرادی کرمانی سه کتاب در میان آثار پرفروش دارد و این نشان از میزان محبوبیت این نویسنده در میان کودک و نوجوانان دارد.

گفتنی است نشر زنبور نیز در ماه گذشته بسیار پرکار بوده و کتاب‌های خلاقانه‌ای را ترجمه کرده است. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به «با ذره‌ بین بدنت رو ببین» و «مجموعه داستان‌های بوستان و گلستان» اشاره کرد.

 

کتاب مورد علاقه شما در این لیست جای داشت؟ نام آخرین کتابی را که خوانده‎‌اید برای ما بنویسید …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.