در ۴ ماه اول سال چه کتاب‌هایی بیشترین نوبت چاپ را داشتند؟

0

بر اساس آمارهای منتشر شده در چهار ماه اول سال چندین عنوان کتاب بیشترین نوبت چاپ را داشته‌اند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

کتاب روش‌ها و جزئیات اجرایی ساختمان

روش‌ها و جزئیات اجرایی ساختمان

روش‌ها و جزئیات اجرایی ساختمان کتاب محبوب مهندسان است که با استفاده از ۶۰ منبع معتبر خارجی و به روز تدوین و تألیف شده است. این کتاب جزء کامل‌ترین مرجع‌ها برای آزمون‌های نظام مهندسی در حوزه روش‌های اجرایی ساختمان است. کتاب روش‌ها و جزئیات اجرایی ساختمان در مجموع با ۵۲۰۰ نسخه طی پانزده بار تجدید چاپ شده است.

کتاب ملت عشق

ملت عشق

ملت عشق کتابی با مضمون ارتباط عمیق میان شمس تبریزی و مولانا، نوشته الیف شافاک نویسنده معروف ترکی‌ است که از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ ترکیه به شمار می‌رود. این کتاب تنها در ترکیه طرفدار ندارد، بلکه در ایران هم با استقبال خوبی مواجه شده است. کتاب ملت عشق برای هفتاد و یکمین بار در ایران چاپ شده و با مجموع شمارگان ۴۸۸۰۰، رتبه نخست ادبیات داستانی را در جدول پرتکرارها از آن خود کرده است.

اصول و باورهای شیعه

اصول باورهای شیعه

این کتاب با بررسی باورهای شیعه به موضوعاتی نظیر توحید، صفات خداوند، قرآن و امام‌شناسی پرداخته است. با اینکه نخستین چاپ کتاب “اصول باورهای شیعه” در سال ۹۷ بوده، اما ۱۰ بار تجدید چاپ شده و مجموع شمارگان ده‌هزار نسخه را در بازار کتاب به خود اختصاص داده است.

کتاب خاطرات سفیر

خاطرات سفیر

این کتاب به شرح خاطرات دانشجوی مسلمان ایرانی در فرانسه، نیلوفر شادمهری می‌پردازد. خاطرات سفیر که در حوزه‌ خاطره و ادبیات پایداری جای می‌گیرد، با ۹ بار تجدید چاپ ،شمارگان ۲۲۸۰۰ نسخه‌ای دارد و از کتاب‌های پرمخاطب نشر سوره مهر است.

کتاب هنر شفاف اندیشیدن

هنر شفاف اندیشیدن

کتاب جایگاه پنجم این لیست، هنر شفاف اندیشیدن است که به تصمیم‌گیری، شناخت و اشتباه‌ها از جنبه‌ روان‌شناسی پرداخته و به قلم رولف دوبلی نوشته شده است. یکی از دلایل محبوبیت این کتاب که اکنون به چاپ شصت و هشتم رسیده، ترجمه عادل فردوسی‌پور است که در نمایشگاه کتاب امسال نیز از همان روزهای اول بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

کتاب هنر خوب زندگی کردن

هنر خوب زندگی کردن

کتاب هنر خوب زندگی کردن شامل ۵۲ میان‌بر به مسائلی هم‌چون شادکامی، ثروت و موفقیت است و در فصل‌های مختلف کتاب به بررسی این موضوعات می‌پردازد. این اثر رولف دوبلی نیز توسط عادل فردوسی‌پور ترجمه شده و در چهار ماه گذشته به مجموع بیست‌هزار نسخه و ۸ بار تجدید چاپ رسیده است.

کتاب منزل به منزل با کاروان عاشورا

منزل به منزل با کاروان عاشورا

این کتاب که به گفته‌ نویسنده آن تمامی اسناد و وقایع با نگاهی دقیق جمع‌آوری شده، به بررسی دقیق زوایای بیماری امام سجاد (ع) در جریان واقعه عاشورا و پس از آن پرداخته است. کتاب منزل به منزل با کاروان عاشورا در مجموع ۸ بار تجدید چاپ شده و شمارگان آن پانزده‌هزار نسخه است.

کتاب سرباز کوچک امام (ره)

سرباز کوچک امام (ره)

در کتاب سرباز کوچک امام (ره) با ریزنگری به جریان زندگی مهدی طحانیان، به سال‌های اسارت او در اردوگاه‌های اسرای ایرانی در عراق پرداخته شده است. این کتاب که در حوزه ادبیات دفاع مقدس جای‌ می‌گیرد، دارای بیست‌هزار نسخه و ۸بار تجدید چاپ است.

کتاب بادبادک باز

بادبادک‌باز

کتاب معروف خالد حسینی، بادبادک‌باز به نمایش صورت‌های گوناگون زندگی، رسم و رسوم یک ملت و احساسات آنها پرداخته است. این رمان درام در چاپ دهم خود به شمارگان ۱۵۴۰۰ رسیده و جایگاه دهم کتاب‌های پرتکرار را به خود اختصاص داده است.

کتاب دختری که رهایش کردی

دختری که رهایش کردی

دختری که رهایش کردی یکی از کتاب‌های پرطرفدار نویسنده بریتانیایی، جوجو مویز با استقبال بسیار خوبی در ۴ ماه گذشته مواجه شده است. جوجو مویز در این کتاب به روایت دو زن با برخی ویژگی‌های شبیه به هم با بازه زمانی صدساله پرداخته است که با بهره‌گیری از خاطرات جنگ جهانی دوم و فضاسازی زیبا توانسته مخاطبان بسیاری به خود جلب کند. مجموع شمارگان این کتاب اکنون به ۷۷۰۰ نسخه رسیده است.

کتاب جز از کل

جزء از کل

رمان جزء از کل نوشته استیو تولتز یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های تاریخ استرالیا به شمار می‌رود و در ایران نیز طرفداران بسیاری به خود جلب کرده است. این رمان خارجی چاپ سی‌وششم خود را تجربه کرده و در جایگاه دوازدهم کتاب‌های پرتکرار قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.