آخرین مصوبات درباره آزمون سراسری سال‌ ۹۸ و بعد از آن

1

بدین‌وسیله به اطلاع تمامی داوطلبان آزمون سراسری می‌رساند که مصوبات چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۱۴/۸/۹۷ در خصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و نحوه پذیرش به شرح ذیل است:

۱- در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر مثبت اعمال می‌شود؛ به‌ طوری که:

آخرین مصوبات درباره آزمون سراسری سال‌ ۹۸ و بعد از آن

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی، که دیپلم خود را در سال ۱۳۹۸ و در نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶) اخذ می‌کنند­ و امتحانات دروس پایه دوازدهم آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار می‌شود، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه دوازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید ۳-۳-۶) به میزان حداکثر ۳۰ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیر مثبت، در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ ­می‌شود.

آخرین مصوبات درباره آزمون سراسری سال‌ ۹۸ و بعد از آن

ب- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی، که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷ در نظام آموزشی قبلی اخذ نموده­‌اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده.

سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه یازدهم ـ سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تاثیر مثبت است، و داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر، که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۰- ۹۱ اخذ نموده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش‌دانشگاهی (پایه دوازدهم ـ سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تاثیر مثبت اعمال می‌شود. در مجموع میزان تاثیر سوابق تحصیلی حداکثر ۳۰ درصد است و به صورت تاثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ ­می‌شود.

آخرین مصوبات درباره آزمون سراسری سال‌ ۹۸ و بعد از آن

ج- سایر دیپلمه‌ها (غیر از بندهای الف و ب) مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند.

۲- حداقل ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز و مؤسسات آموزش عالی کشور، از سال ۱۳۹۸ به بعد «صرفاً با سوابق تحصیلی» و خارج از فرایند آزمون سراسری انجام می‌شود. آیین‌نامه اجرایی این مصوبه، حداکثر تا یک‌ماه آینده در سازمان سنجش آموزش کشور تهیه و پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو و قبل از شروع ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

آخرین مصوبات درباره آزمون سراسری سال‌ ۹۸ و بعد از آن

۳- میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی برای پذیرش رشته‌های با آزمون در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ و بعد از آن، حداکثر ظرف یک ماه از سوی کارگروه، بررسی و جمع‌بندی و پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بازگشت به گاج‌مگ

آخرین مصوبات درباره آزمون سراسری سال‌ ۹۸ و بعد از آن

 

 

1 نظر
  1. Alireza می گوید

    دفعات زیادی گفته شده کنکور حذف میشه
    به نظر من این پیام هم مانند قبلی ها اعمال نمیشه..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.