امروز، آخرین مهلت ثبت‌نام در کنکور سراسری

سخنگوی سازمان سنجش گفت: مهلت مجدد ثبت‌نام در کنکور سراسری ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ امروز، چهارشنبه ۱۳ اسفند به پایان می‌رسد.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه زرین آمیزی سخنگو و مدیرکل سازمان سنجش آموزش کشور دربارۀ آخرین مهلت ثبت‌نام کنکور سراسری، گفت: مهلت مجدد برای ثبت‌نام در کنکور سراسری از (یک‌شنبه، ۱۰ اسفند) آغاز شد و ساعت ۲۴ امروز (چهارشنبه، ۱۳ اسفند) به پایان می‌رسد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش افزود: متقاضیانی که در مهلت اولیه در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند در این مهلت در نظر گرفته شده نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به بخش ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، (فرصت مجدد بابت ویرایش و ثبت‌نام جدید) سایت سازمان سنجش و خرید کارت اعتباری و مطالعه شرایط و ضوابط اقدام به ثبت‌نام کنند.

او گفت: این آزمون طی چهار روز متوالی در روز‌های چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه و شنبه (۹ لغایت ۱۲ تیر ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد. سؤالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن برای تمامی متقاضیان اعم از نظام قدیم و نظام جدید، صرفاً بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ طراحی و برگزار خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش یادآوری کرد: بر اساس آمار نهایی از ۱۲ تا ۲۰ بهمن تعداد یک میلیون و ۲۸۰ هزار و ۵۴۳ داوطلب برای ثبت‌نام در کنکور سراسری ۱۴۰۰ اقدام کرده‌اند.

سخنگوی سازمان سنجش گفت: داوطلبان در مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور سراسری همان هزینۀ ۵۴ هزارتومانی را پرداخت می‌کنند. با توجه به این که شرکت در آزمون سراسری مستلزم پرداخت هزینۀ ثبت‌نام است داوطلبان باید قبل از ثبت‌نام، هزینۀ آن را پرداخت کرده و سریال ثبت‌نام را که یک کد ۱۲ رقمی است یادداشت کنند. علاقه‌مندان به انتخاب در رشته محل‌های دانشگاه آزاد نیاز به پرداخت هزینۀ جداگانه در این مرحله از آزمون ندارند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش دربارۀ شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ توضیح داد: برای ثبت‌نام در این کنکور محدودیتی از سوی آموزش و پرورش تا ۲۴ سال ایجاد نشده و داوطلبان با این شرایط سنی می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام کنند.

آمار ثبت‌نام کنندگان از مرز یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر فراتر رفت 

سخنگوی سازمان سنجش توضیح داد: از  روز یک‌‌شنبه ۱۰ اسفند تعداد ۳۹ هزار و ۲۳ نفر اقدام به ثبت‌نام کرده اند که جمع کل داوطلبان کنکور سراسری تا صبح امروز (چهارشنبه، ۱۳ اسفند) به یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۶ نفر رسیده است.

مدارک فردی لازم برای ثبت‌نام در کنکور سراسری ۱۴۰۰

داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام،  مدارک شخصی و تحصیلی خود را به همراه داشته و بر اساس آن فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند. مدارک لازم جهت ثبت‌نام شامل اطلاعات شناسنامه‌ای و ثبت‌نامی است.

 اطلاعات شناسنامه و کارت ملی

نام،  نام‌خانوادگی،  نام پدر،  تاریخ تولد،  سری و سریال شناسنامه،  شماره ملی

عکس داوطلب که باید طبق استاندار‌های زیر باشد:

اندازۀ عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰*۲۰۰ باشد.

عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.

عکس تمام رخ ۴*۳ یا ۴*۶ که در سال جاری گرفته شده باشد.

تصویر داوطلب باید، کاملا واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

اسکن عکس از روی کارت‌های شناسایی کارت ملی، شناسنامه و مدارک مشابه قابل قبول نیست.

 اطلاعات مربوط به محل سکونت

آدرس دقیق محل سکونت داوطلب،  کد پستی،  شماره تلفن ثابت

 کد وضعیت نظام وظیفه آقایان

آقایان باید وضعیت نظام وظیفه خود را با استفاده از دفترچه ثبت‌نام کنکور سراسری مشخص کرده و در فرم ثبت‌نام وارد کنند.

کد ۱۳ رقمی مربوط به داوطلبای غیر ایرانی

داوطلبان غیر ایرانی برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰‌ باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org بخش سامانه اتباع غیر ایرانی مراجعه کرده و با دریافت کد پیگیری ۱۳ رقمی خود آن را در فرم ثبت‌نام وارد کنند.

 تشکیل پرونده داوطلبان معلول

داوطلبان معلول برای شرکت در کنکور‌ باید در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند.

افراد مجاز به ثبت‌نام در کنکور سراسری

دارندگان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و کسانی که دیپلم ۴ ساله نظام قدیم دارند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

دارندگان دیپلم نظام جدید

دارندگان مدرک کاردانی

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت‌نام

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم

کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم برای داوطلبان نظام جدید

معدل کل دیپلم

معدل کتبی دیپلم


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.