برگزاری مشروط آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی آینده

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری آموزش و پرورش درباره زمان و چگونگی برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در سال تحصیلی آینده توضیح داد.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش دربارۀ زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی آینده اظهار کرد: طبق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش دانش‌آموزان برای ورود به مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان باید از طریق آزمون ورودی اقدام کنند و بر همین اساس هم دانش‌آموزان برای ورود به مدارس متوسطه اول و دوم آزمون‌های ورودی جداگانه‌ای در نظر داریم.

او ادامه داد: دانش‌آموزان پایۀ نهم برای حضور در مدارس متوسطه دوم نمونه دولتی ملزم به شرکت در آزمون و موفقیت در آن هستند و این تنها راه قانونی حضور در این مدارس است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال گذشته با توجه به شیوع کرونا آزمون مدارس نمونه دولتی با تأخیر بیستم تیر برگزار شد، گفت: داوطلبان آزمون با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با هم رقابت کردند.

سلطانیان اظهار کرد: سعی داریم تا پیش از پایان سال بخشنامه آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی متوسطه دوم را ابلاغ کنیم و آزمون هم سال آینده برگزار خواهد شد.

تعیین زمان برگزاری آزمون در گرو مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا

او اضافه کرد: برای برگزاری آزمون سال آینده با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا بعد از اتمام زمان امتحانات پایان سال دانش‌آموزان آزمون ورودی برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش دربارۀ جزئیات برگزاری آزمون ورودی و مواد امتحانی گفت: آزمون ورودی مطابق چند سال گذشته مواد امتحانی یکسانی دارد که شامل  ۱۰۰ سوال در مدت ۱۲۰ دقیقه است و سوالات از کتب درسی آموزش قرآن و پیام‌های آسمانی، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی، جغرافیا، تاریخ، مدنی، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی پایۀ نهم طرح خواهد شد.

به گفته سلطانیان طبق اساسنامه امتحانات، آزمون ورودی همواره بعد از امتحانات پایان سال برگزار و نتایج آن اعلام خواهد شد، سال گذشته هم که تغییراتی در زمان برگزاری آزمون داشتیم به دلیل کسب مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا بود و سال آینده هم بعد از کسب مجوز آزمون برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد اظهار کرد: در این مورد باید سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان زمان برگزاری آزمون را مشخص کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.