آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان از نیمه دوم تیرماه در سراسر کشور

سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دستورالعمل اجرایی و سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان را به استان‌ها ابلاغ کرد که بر اساس آن طرح سنجش از نیمه دوم تیرماه در سراسر کشور آغاز می‌شود.

0

به گزارش گاج مگ، از سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور، دستورالعمل اجرایی و سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در سال ۱۳۹۹ را به استان‌ها ابلاغ کرد.

بر این اساس؛ اجرای این دستورالعمل، بر اساس بند ۲ مادۀ ۳ اساسنامه سازمان آموزش ‌و پرورش استثنایی و مصوبه هیئت مدیران و زیر نظر شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی سنجش، برای تمام دانش‌آموزانی که در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ وارد کلاس اول ابتدایی می‌شوند و همچنین جاماندگان سال قبل، از نیمۀ دوم تیرماه آغاز خواهد شد.

بر اساس این گزارش؛ ستاد هماهنگی طرح سنجش در مراکز استان تشکیل و مواردی از جمله؛ برنامه‌ریزی و نظارت بر حسن اجرای سنجش، تبلیغ و اطلاع‌رسانی، تأمین و آموزش نیروی انسانی، امکانات و تسهیلات، ایجاد هماهنگی لازم با ستاد ثبت‌نام استان، تبادل اطلاعات و سؤالات از طریق سامانه الکترونیکی tashkhisdata@mail.medu.ir، نظارت دقیق بر روند اجرای دقیق، فعالیت و تعطیلی به‌موقع پایگاه‌های سنجش، فراهم نمودن تسهیلات لازم جهت بازدید ستاد مرکزی، ارجاع نوآموزان تحت پوشش با مسئولیت معاون توان‌بخشی و یا معاون پیشگیری ادارۀ کل بهزیستی و … بر عهدۀ ستادهای استانی است.

گفتنی است؛ نحوۀ انتخاب و تشکیل گروه‌های نظارت بر ارزشیابی بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی توسط کارشناسان اداری هر منطقه تعیین می‌شود و بر این اساس از ۶ تا ۲۰ پایگاه یک ناظر، از ۲۰ تا ۳۰ پایگاه دو ناظر و از ۳۱ پایگاه تا بالاتر توسط سه ناظر کار ارزیابی و نظارت انجام می‌شود.

همچنین کلیۀ معاینات پزشکی مطابق با شرایط ویژۀ بیماری کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه‌های سنجش صورت می‌گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش ‌و پرورش؛ اصل شناسنامۀ دانش‌آموزان و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل‌شده، یک قطعه عکس ۳ در ۴ و پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزار ریال از جمله مدارک موردنیاز سنجش دانش‌آموزان در این طرح است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.