آمادگی آموزش ‌و ‌پرورش برای ارائۀ فرم‌های هدایت تحصیلی

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: شعار آموزش و پرورش این است که باید هر خانه به پایگاهی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تبدیل شود و هر دانش‌آموز نیز نقش خود را در این زمینه ایفا کند.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، علیرضا کاظمی، با اشاره به اینکه با تعطیلی مدارس، تربیت و آموزش تعطیل نمی‌شود، اظهار کرد: گاهی اوقات پیگیری امور تربیتی در فضای غیررسمی با ذائقۀ دانش‌آموزان انطباق بیشتری دارد و آنها لذت بیشتری از فضا می‌برند از این منظر وزارت آموزش و پرورش از دو ماه قبل در ارتباط با فراغت دانش‌آموزان و انجام فعالیت‌های تابستانی برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌هایی را انجام داد تا در هنگام تعطیلی مدارس فعالیت‌های تابستانی و تربیتی دانش‌آموزان در فضای دیگری ادامه پیدا کند.

کاظمی با بیان اینکه در راستای تدوین برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان، ۳۰هزار پایگاه تابستانی با حضور وزیر آموزش و پرورش در بستر فضای مجازی افتتاح شد، گفت: روسای آموزش و پرورش در استان‌های مختلف بسیج شده‌اند تا هر آنچه که در توان دارند با ظرفیت مضاعف، در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اگرچه بیماری کرونا مشکلاتی را در کشور ایجاد کرد ولی زمینه‌ساز فرصت‌ها و تغییر رویکردهای جدیدی در عرصۀ تعلیم و تربیت شد. شعار ما این است که باید هر خانه به پایگاهی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تبدیل شود و هر دانش‌آموز نیز نقش خود را در این زمینه ایفا کند.

کاظمی افزود: در فعالیت‌های تابستانی تلاش شده که به مهارت‌های ارتباطی، فرهنگی، اقتصادی، اشتغال‌زایی و همچنین موضوع سلامت و ایجاد نشاط در بین دانش‌آموزان توجه ویژه‌ای شود. انتظار داریم که خانواده‌ها در این زمینه همراهی لازم را انجام دهند و دانش‌آموزان را تشویق کنند که از این فضا متناسب با ذائقه‌شان استفاده کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان پایۀ دهم باید هدایت تحصیلی خود را از مدارس دریافت کنند و براساس فرم‌های شماره ۶ و شماره ۷ اقدام به تعیین رشتۀ خود برای ادامۀ تحصیل کنند، ادامه داد: انتخاب رشته یک نقطه عطف در زندگی دانش‌آموزان است و از دانش‌آموزان می‌خواهیم که بر اساس علایق و توانمندی‌های خود رشتۀ مورد نظرشان را انتخاب کنند و تحت تاثیر جو عمومی یک رشته، اقدام به انتخاب رشته نکنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی تاکید کرد: این آمادگی در آموزش و پرورش وجود دارد که فرم‌های هدایت تحصیلی را در بستر فضای مجازی در اختیار خانواده‌ها، دانش‌آموزان و مدارس قرار دهد و اگر دانش‌آموزی نیاز به مشاوره دارد می‌تواند تلفن‌های مراکز مشاوره در هر منطقه را از مدرسۀ خود دریافت کند. مشاوران پاسخگویی سئوالات دانش‌آموزان در این حوزه خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.