آموزش معلمان برای تدریس آنلاین ضروری است

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، احمد نادری اظهار کرد: نمی‌توان به صورت قطعی گفت که از ۱۵ شهریور مدارس به صورت فیزیکی آغاز بکار و تدریس می‌کنند. چرا که قبل از بازگشایی باید وضعیت کرونا مشخص شود مبنی بر اینکه آیا در آن زمان موج جدیدی از کرونا به وجود آمده یا اینکه کنترل شده است. لذا صحبت قطعی بازشدن مدارس در شرایط فعلی درست نیست.

وی افزود: در این شرایط باید ساز و کارهای آموزش و تدریس آنلاین فراهم شود از جمله آن تجهیز سخت افزاری دانش‌آموزان و مجهزکردن آن‌ها به تبلت و موبایل هوشمند است. همچنین باید به دانش‌آموزان و والدین آن‌ها نحوه استفاده از سیستم‌های هوشمند آموزش داده شود تا آن‌ها سواد رسانه‌ای کافی را داشته باشند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: آموزش معلمان اهمیت بسیاری دارد. باید آن‌ها نحوۀ استفاده از نرم افزارهای هوشمند را برای آموزش آنلاین به خوبی بلد باشند و در عین حال سخت افزارهای لازم را هم داشته باشند. با توجه به اینکه بیش از یک ماه و نیم تا موعد بازگشایی مدارس باقی‌مانده است باید وزارت آموزش و پرورش کلیه ملزومات را فراهم کند تا همه بتوانند از آموزش الکترونیک عادلانه بهره‌مند شوند.

نادری در پایان و در جمع‌بندی اظهار کرد: برای شروع سال تحصیلی جدید باید آموزش معلمان و تجهیز دانش‌آموزان به ابزارهای هوشمند در دستور کار قرار گیرد. والدین هم باید برای بالابردن سواد رسانه‌ای و طرز استفاده از فضای مجازی آموزش ببینند تا آسیب وارد نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.