آیا می‌توان بدون تحصیلات دانشگاهی پزشک شد؟

0

ممکن است مرجع شما برای یافتن پاسخ سؤال‌های پزشکی‌تان اینترنت باشد، اما باید گفت اگرچه شبکه اینترنت و مطالب منتشر شده در آن، مواقع زیادی به کمک ما آمده است، ولی اتکا کردن به مطالب پزشکی به دلیل عوارضی که ممکن است برای سلامتی‌ ما داشته باشد، منطقی به نظر نمی‌رسد.

اگر به پزشکی و مطالب مرتبط با سلامتی و سبک زندگی علاقه‌مند هستید، بهتر است از کتاب‌های مناسبی که توسط افراد متخصص و تحصیل‌کرده‌ این رشته‌ها نوشته و یا ترجمه شده‌اند، استفاده کنید؛ کتاب‌هایی مثل رعایت و مراقبت‌های پزشکی برای بیماری‌های خاص، آشنایی با داروهای شیمیایی و دانش عمومی آنها (مانند شناخت گروه‌های مختلف دارویی، عوارض آنها و …)، داروهای گیاهی و استفاده از طب سنتی و گیاهان شفابخش برای بهبود و یا درمان بیماری‌ها، (رژیم‌های رعایت تغذیه برای گروه‌های مختلف و یا لاغری و تندرستی) درمان‌های خانگی اما با روش‌های علمی و اصولی و … .

با دانستن این روش‌ها و یا در دسترس داشتن منبعی معتبر از آنها (از جمله رعایت تغذیه) می‌توانید به شکل قابل توجهی از مراجعات خود به مطب‌های پزشکی بکاهید.

با افزایش دانش و مطالعه‌ منابعی که دارای توصیه‌های علمی و مفید در جهت ارائه مراقبت‌های پزشکی مناسب (خصوصا برای شرایط ویژه از جمله فشارخون، دیابت و …) هستند، می‌توانیم پزشک مطلع خود و خانواده‌مان باشیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.