ادامۀ فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان در تهران

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به پرسشی دربارۀ علت ادامۀ فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت بدو ورود به دبستان به رغم درخواست لغو این طرح از سوی دکتر زالی، فرماندۀ عملیات ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: همان روز که دکتر زالی درخواست لغو فعالیت پایگاه‌ها را مطرح کرد ما مکاتبه‌ای با ستاد کرونای تهران انجام و هماهنگی‌های لازم را به عمل آوردیم. آن‌ها پاسخ دادند که اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و دغدغه‌ای نداشته باشیم پایگاه‌ها می‌توانند باز باشند.

وی در ادامه افزود: توافق با ستاد کرونای تهران صورت گرفته و به همین علت فعالیت پایگاه‌های سنجش ادامه یافت.

وی افزود: تعداد مراجعه‌کنندگان برای سنجش سلامت بدو ورود به پایه اول در شهر تهران روزانه ۲۰۰۰ نفر است که نهایتا در پایگاه‌های مختلف تقسیم می‌شوند و شاید در طول یک روز ۲۰ نفر به یک پایگاه بروند. ضمن آنکه پروتکل‌ها رعایت می شوند و نگرانی خاصی از این بابت نداریم.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به اینکه به نظر می‌رسد این پیشنهاد به جهت کاهش تردد در سطح شهر مطرح شده بود گفت: ما از ستاد کرونای تهران استعلام کردیم؛ پایگاه‌های سنجش محصول همکاری مشترک آموزش و پرورش و سه دانشگاه علوم پزشکی است و افراد پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند.

ثقفی ادامه داد: اگر این کار را انجام ندهیم آغاز تحصیل  دانش‌آموزان با مشکل بزرگی مواجه می شود و بچه‌ها نمی‌توانند به موقع ثبت‌نام کنند.

وی در پاسخ به اینکه چرا سنجش را برای مدتی به تعویق نمی‌اندازید؟ گفت: فاصلۀ زمانی ما تا آغاز سال تحصیلی کاهش یافته و باید ۱۵ شهریور مدارس اغاز به کار کنند. دوم آنکه دغدغه‌های بهداشتی را در پایگاه‌ها کم کرده‌ایم، به عنوان مثال غربالگری سلامت دهان، دندان و گوش انجام نمی‌شود. در واقع مواردی که احتمال بروز آسیب وجود داشت را حذف کردیم و فقط آزمون‌های اساسی را انجام دادیم.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در ارتباط با شبکه خبر اضافه کرد: با توجه به شرایط تهران، موارد نوبت دهی به پایگاه‌ها محدود است و پایگاه‌ها وسعت دارند و دو نماینده از آموزش و پرورش و سه نماینده از سه دانشگاه علوم پزشکی حضور دارند و نگرانی کمی در این باره وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.