ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از ایسنا، بر اساس این دستور العمل، ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی از ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۹، پس از صدور کارنامه نهایی شروع و تا بیست‌ودوم مرداد به اتمام خواهد رسید و تاریخ فوق غیرقابل تمدید است. دانش‌آموزان ابتدایی متقاضی جهش تحصیلی باید با مراجعه به مدیر مدرسه مراحل ثبت‌نام و نوبت‌گیری جهت سنجش را انجام دهند.

مدیران مدارس ابتدایی باید از طریق سامانه «سناد»، نسبت به ثبت اطلاعات فردی و خانوادگی دانش‌آموز متقاضی و تکمیل کاربرگ های مربوطه در سامانه سناد پیش ثبت نام کنند سپس از طریق سامانه سنجش نسبت به نوبت‌گیری و ارجاع به پایگاه تخصصی اقدام کنند.

مدارک لازم جهت ارزیابی اصل شناسنامه دانش‌آموز و پرینت معرفی نامه عکس‌دار و ممهور به مهر مدرسه است و ارزیابی هوشی متقاضیان جهش تحصیلی توسط  ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان‌ها انجام خواهد شد.

بر اساس این دستورالعمل ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش از پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم، چهارم به ششم و جهش برای بار دوم ، در استان‌ها انجام خواهد شد با این شرط که جهش از پایه اول به سوم و جهش برای بار دوم ، مشروط به اخذ رای کمیسیون استان و ثبت شماره و تاریخ آن در سامانه سناد است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی در بخشی دیگر از این دستورالعمل آمده است: پرونده متقاضیان جهش چند پایه و خارج از آیین‌نامه، می‌بایستی از طریق معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش و شورای عالی آموزش و پرورش بررسی و اعلام نظر شود تا فرایند نوبت‌گیری و ارزیابی این گروه از طریق سامانه سنجش سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی انجام پذیرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.