استقبال خیرین از طرح آجر به آجر و مدرسه سازی

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: هشت میلیارد تومان از کمک‌های خیرین برای مدرسه‌سازی جمع آوری شد.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌‍مهر از مشارکت حداکثری خیرین در طرح ملی «آجر به آجر» خبر داد و اظهار کرد: طرح ملی «آجر به آجر» از اوایل سال گذشته با مشارکت جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور راه‌اندازی شد که با استقبال باشکوه مردم نیکوکار  مواجه شدیم.

وی به اهداف این طرح اشاره کرد و ادامه داد: این طرح با هدف نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در امور خیر و جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی برای تأمین فضاهای آموزشی در مناطق کم‌برخوردار کشور در حال فعالیت است که آمارها، گام‌های بلند در این راستا را نشان می‌دهد.

رخشانی‌مهر با بیان اینکه تاکنون یک میلیون نفر در طرح ملی «آجر به آجر» مشارکت کرده‌اند، اضافه کرد: در مجموع حدود هشت میلیارد تومان کمک‌های خرد مردمی جمع آوری شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: این طرح به منظور زمینه‌سازی برای مشارکت افراد خیر با هر سطح از توان مالی، در امر مدرسه‌سازی اجرا شد تا در قالب آن افراد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای بتوانند حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر (هزار تومان)، در مدرسه‌سازی سهیم شوند.

طرح ملی آجر به آجر یکی از بسته‌های تحولی وزارت آموزش و پرورش است که در جهت مدرسه سازی و جذب کمک‌های خرد مردمی در احداث فضاهای آموزشی در حال انجام است.

هموطنان خیر می‌توانند کمک‌های مالی خود به امر مدرسه‌سازی را با ورود به سامانه http://ajorbajor.ir و اهدای هزینه حداقل یک آجر (هزار تومان) به نام عزیزان خود در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.