اعلام میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

1

اعلام میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

در چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب شد که سوابق تحصیلی متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از طریق آزمون سراسری در سال ۱۳۹۸ با “حداکثر ۳۰ درصد تأثیر مثبت” درنظر گرفته شود.

اعلام میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

در چهاردهمین جلسه سنجش و پذیرش دانشجو که عصر روز دوشنبه ۱۴ آبان ماه در محل این وزارتخانه برگزار شد، مصوب شد که سوابق تحصیلی متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها از طریق آزمون سراسری در سال ۹۸ حداکثر ۳۰ درصد تاثیر مثبت در نظر گرفته شود.

در این جلسه که با حضور وزیران علوم و آموزش و پرورش و اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو برگزار شد موارد زیر تصویب شد:

۱- در پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها از سال ۹۸ به بعد حداقل ۸۵ درصد ظرفیت آموزش عالی صرفا از طریق سوابق تحصیلی و خارج از فرایند کنکور تکمیل خواهد شد و آئین‌نامه این مصوبه حداکثر تا یک ماه آینده توسط سازمان سنجش تهیه و جهت تصویب به شورای سنجش و پذیرش دانشجو ارائه می‌شود. این آئین‌نامه باید قبل از ثبت‌نام کنکور اطلاع‌رسانی شود.

۲- در پذیرش دانشجو برای دانشگاه‌ها به روش پذیرش با آزمون در سال ۹۸ سوابق تحصیلی با حداکثر ۳۰ درصد تاثیر مثبت ملاک قرار می‌گیرد.

۳- به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها برای سال ۹۹ به بعد در رشته محل‌های با آزمون، میزان و نحوه سوابق تحصیلی حداکثر ظرف یک ماه توسط کارگروه تهیه و برای تصویب به شورای سنجش و پذیرش دانشجو ارائه می‌شود.

اعلام میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

بازگشت به گاج‌مگ
1 نظر
  1. نگین می گوید

    سلام ببخشید دقیقا در چه صورتی این سی درصد اعمال میشه ؟ شامل همه میشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.