امتحانات همه مقاطع به جز پایه دوازدهم غیرحضوری باشد

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که پیشنهاد کمیسیون آموزش این است که امتحانات دانش آموزان در همه مقاطع به جز پایه دوازدهم به صورت غیرحضوری برگزار شود.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمد وحیدی اظهار کرد: با توجه به این که بعد از پایان مقطع پایه دوازدهم دیپلم صادر می‌شود و نتیجه آن تاثیر مستقیم در کنکور و اخذ مدرک دیپلم دارد باید امتحان در این مقطع به صورت حضوری باشد روند طراحی سوالات و تصحیح آن هم مشابه کنکور است، یعنی سوالات قرنطینه می شود.

وی یادآور شد: سال گذشته نیز در شرایط کرونا امتحانات در پایه دوازدهم به صورت حضوری برگزار شد، لذا امسال هم می تواند این اتفاق رخ دهد. در سایر پایه ها امتحانات به صورت غیرحضوری و مجازی بوده و طبیعتا اخذ نمره و تایید معلم خواهد بود. در نهایت با مجموع سوابق تحصیلی در طول سال نمره دانش آموز اعلام می شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته برای مقطع ابتدایی مشکلی وجود ندارد، چون آموزش به صورت کیفی و توصیفی و تشخیصی است و ملاک نظر معلم است که در کارنامه لحاظ می شود. در مقطع متوسطه هم ملاک می تواند نظر معلم باشد موضوع بر سر پایه نهم است که وزارت آموزش و پرورش اصرار دارد که آزمون به صورت حضوری برگزار شود. البته اگر شرایط کرونا مثل وضعیت فعلی باشد آزمون نهم هم می تواند به صورت غیرحضوری برگزار شود پس هیچ دلیلی ندارد که دانش آموزان و خانواده‌هایشان استرس داشته باشند. قطعا باید تصمیم درست برای نحوه برگزاری امتحانات در پایه نهم و دوازدهم گرفته شود.

وحیدی در پایان و در جمع بندی اظهار کرد: فعلا تصمیم بر این است که امتحانات پایان سال برای تمامی مقاطع به جز نهم و دوازدهم غیرحضوری برگزار شود. البته پیشنهاد کمیسیون آموزش این بوده که در صورت استمرار شرایط کرونا آزمون پایه نهم هم به صورت غیرحضوری برگزار شده و تنها امتحان پایه دوازدهم حضوری باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.