امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری برگزار می‌شود

وزیر آموزش و پرورش یک بار دیگر تأکید کرد که امتحانات پایه نهم و دوازدهم به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره برگزاری امتحانات حضوری دانش‌آموزان اظهار کرد: از نظر قانونی موظف هستیم در دو پایه نهم و دوازدهم امتحانات را به‌صورت حضوری برگزار کنیم تا حقوق دانش‌آموزان رعایت شود؛ امتحانات پایه نهم در هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و امتحانات پایه دوازدهم در پذیرش دانشگاه‌ها تأثیرگذار است بنابراین باید مطمئن و بی‌دغدغه باشد.

وی افزود: به خانواده‌های نگران اطمینان می‌دهم که بدون هماهنگی با ستاد ملی کرونا اقدامی نخواهیم کرد و هر اقدام برای برگزاری امتحانات با هماهنگی آنهاست، اگر در زمان مدنظر شرایط شیوع کرونا و مدیریت فضای سلامت جامعه خوب باشد امتحانات را برگزار می‌کنیم اما اگر شرایط بیماری شدت پیدا کند در زمان برگزاری امتحانات تجدیدنظر می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: هم‌اکنون برنامه این است بعد از عید فطر آزمون‌ها در همه پایه‌های تحصیلی آغاز شود و تا قبل از ۲۸ خرداد که روز برگزاری انتخابات است به پایان برسد اگر با مشکل مواجه شدیم و مسئولان بهداشتی محدودیت‌هایی را اعمال کردند متناسب با آن محدودیت‌ها ممکن است در تصمیمات ما تغییراتی ایجاد شود.

حاجی‌میرزایی در شبکه آموزش با ابراز اینکه “نباید اجازه دهیم محرومیت از اینترنت و اقتصاد موجب محرومیت از آموختن شود”، متذکر شد: مهم‌ترین دستاورد دوره کرونا این بود که امکانی فراهم شد تا محدودیت آموزشی در جامعه تشدید نشود، بدترین شکل بی‌عدالتی، محرومیت آموزشی است و نقطه عزیمت به سایر بی‌عدالتی‌ها است. بسیاری از افراد تحصیلکرده مناطق محروم توانستند شرایط زندگی خود را تعییر دهند بنابراین آموزش می‌تواند شرایط زندگی انسان‌ها را بهبود بخشد، در دوره کرونا این موضوع در معرض خطر بود اما با ابزارهایی همچون آموزش تلویویزنی و شاد این خطر کمتر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.