سامانه هشت اولین مرکز مشاوره شغلی و تحصیلی

0

والدین، دانش‌آموزان، مشاورین و همراهان گرامی:

ما با هشت آمدیم بین شما که آیینه‌ای را به شما معرفی کنیم تا ویژگی‌های شخصیتی شما را شفاف سازد، توانایی‌های شما را مشخص نماید، مشاغل و رشته‌های تحصیلی هماهنگ با شما را به تصویر بکشد و مسیر شغلی پیش روی شما را روشن کند …

سامانه هشت راهنمای دقیق والدین با مسئولیت:
 • شناخت به‌موقع والدین از استعداد‌های فرزندانشان

آرزوی هر پدر و مادری است که فرزندشان بهترین تصمیم را در خصوص انتخاب رشته تحصیلی و شغل آینده شان بگیرند. از آنجایی که هدایت تحصیلی درست و به موقع می تواند سرنوشت دانش آموزان را بـه درسـتـی تـعـیـیـن نـمـایـد، عـدم شـنـاخـت بـه مـوقـع و صـحـیـح والدیـن از استعداد،توانایی و علایق فرزندانشان می تواند تلاشها و زحمات چند ساله آنها را از بین ببرد. ما باور داریم کـه یـکی از وظـایـف اصـلی والدیـن شنـاخت استعـدادهای فـرزندان و حمـایت صحیـح از آنها برای حرکت در مسیر موفقیت است.

هشت، تضمین موفقیت شغلی و تحصیلی:
 • سخنی با والدین موفق

به جرأت میتوان گفت که مهم‌ترین دغدغه شما والدین محترم تحصیلات و آینده کاری فرزندتان می‌باشد. مسئله‌ای که از دیرباز موردتوجه ارگان‌های دولتی نیز بوده است چرا که مستقیماً با مسئله پیشرفت کشور در ارتباط است.

افرادی که در جایگاه‌های شغلی غیر مرتبط مشغول به‌کار هستند، افرادی که اصلا از وضعیت شغلی خود رضایتی ندارند، افرادی که به اشتباه وارد یک رشته تحصیلی می‌شوند و به اشتباه فکر می‌کنند که شاید وضعیتشان بهبود یابد و دیگر موارد که همه ناشی از یک انتخاب و تصمیم اشتباه می‌باشند.

در حال حاضر اولین دغدغه شما والدین گرامی قبولی فرزندتان در کنکور به هر نحو ممکن نیست چرا که همانطور که مطلع هستید بازار کار بسیاری از رشته‌ها اشباع شده‌اند.

رقابت اصلی در رشته‌هایی است که بازارکار و آینده شغلی مطلوب دارند و از طرفی انتخاب رشته صحیح برای فرزندتان از هر امری مهم‌تر می‌باشد این امر بی‌شک شما والدین با تجربه را بر این می‌دارد که از همان ابتدا فرزندتان را با انتخاب رشته صحیح در مسیر درست قرار دهید.

شما اولیای گرامی که بی‌شک حاضر هستید هر هزینه‌ای برای آینده ی فرزند دلبند خود کنید بهترین نقطه شروع، یک انتخاب درست است تا از اشتباهاتی که واقعا آینده فرزندتان را به خطر می‌اندازد جلوگیری نمایید.

هشت، آینده‌ای روشن به تصویر بکش:

حتما تا الان به این فکر کردی که میخوای تو آینده چیکاره بشی؟ حتما شغل پدر، یا شایدم خلبان یا دکتر؟ تا حالا به این فکر کردی که اگه یه وقت خلبان شدی و خوشت نیومد چی؟ یا اینکه دکتر شدی و نتونستی سختی کارشو تحمل کنی اونوقت میخوای چیکار کنی؟

اون موقع شاید سی سالت یا بیشتر شده و دیگه نه وقتشو داری که بری دوباره یه رشته دیگه بشینی بخونی و نه میتونی بری یه کار دیگه پیدا کنی که اصلا توش هیچ تخصصی نداری و از همه مهم‌تر اصلا تحصیلاتشو نداری!!! حالا بیا به این فکر کن که از همین الان علاقت رو پیدا کنی که مثلا چه کارایی رو دوست داری یا لااقل چه چیزهایی در کار برات مهمه؟ پول مهمتره یا نظر اطرافیانت درباره ی کارت ؟

برای اینکه بتونی جواب این سوالاتت رو بدونی باید بری پیش یه متخصص اینکاره به اسم سامانه هشت اره درست شنیدی هشت!! مخفف هدایت شغلی تحصیلیه؛ یعنی که از همین الان میتونی بدونی واقعا به چه کارایی علاقه‌مند هستی؟ چه توانایی‌هایی داری که شایدم خودت ازشون خبر نداری! یا اینکه چه چیزهایی در کاری که بعدا میخوای داشته باشی برات مهمه! تعجب نداره دوست من این سامانه برای کمک به تو بعد از سال‌ها تحقیق و پژوهش در اختیارت قرارگرفته که از همین اول درست انتخاب کنی تا بعدا به مشکل نخوری…

هشت، تضمین انتخابی هدفمند و متناسب:
 • سخنی با دانشجویان پیشرو

می‌خواهید در آینده چه شغلی داشته باشید؟ این سؤالی است که همه ما به نوعی با آن مواجه بوده‌ایم. گاهی به عنوان «موضوع انشا مدرسه»، گاهی به منظور « فتح باب سخن در محافل و میهمانی‌ها» و گاه نیز به صورت یک «دغدغه شخصی»، چه بسیار مواقعی که با تماشای یک فیلم و یا خواندن یک داستان، خود را در نقش قهرمان داستان مجسم کرده‌ایم و یا مواقعی که در دنیا تخیلات کودکی، خود را صاحب شغل خاصی تصور کرده ایم؛ اما سؤال اینجاست که مبنای انتخاب شغلی ما چه بوده؟ برای این انتخاب خود را خوب شناخته‌ایم؟ مشاغل مورد علاقه خود را با توجه به شناخت صحیح از علایق و روحیات خود برگزیده‌ایم؟

هم‌اکنون که شما سامانه هشت را در اختیار دارید ممکن است در اطراف شما افرادی باشند که به اجبار دست به انتخاب شغل زده باشند یا در حال حاضر علاقه‌ای به آن نداشته باشند. آیا علاقه‌مندی‌های ما به مشاغل خاص، واقعی هستند و یا تخیلات جذابی هستند که فرهنگ غالب جامعه برای ما ترسیم نموده است؟ آیا هدفگذاری شغلی ما با توانایی‌هایمان تناسب دارد؟ اهمیت این سؤالات بسیار فراتر از موضوع انشاء، بحث خانوادگی و یا تخیلات کودکانه است. چراکه پاسخ آن‌ها، سرنوشت و آینده ما را رقم خواهد زد.

انتخاب شغل ایده‌آل در نگاهی گذرا و سطحی ممکن است ساده به نظر برسد؛ اما زمانی که فرد در جایگاه واقعی انتخاب شغل قرار می‌‍گیرد، درمی‌یابد که پاسخ به این سؤال نه‌تنها ساده نیست، بلکه بسیار پیچیده و مشکل است .

هشت، اعتبار مشاوره شما:
 • با این ابزار می‌تونی اعتبار بیشتری کسب کنی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شما مشاوران عزیز در حیطه شغلی – تحصیلی لزوم داشتن یک ابزار سنجشی دقیق و استاندارد هنجار شده با فرهنگ ایران اسلامی می‌باشد.

همانطور که مطلع هستید در دنیای مشاوره هر کسی بر اساس هر دانشی که دارد، فرآیند جلسه مشاوره را پیش می‌برد و نیاز به وجود یک ملاک و معیار استاندارد فرآیند جلسه مشاوره برای هر مشاوری احساس می‌شود.

همینطور یکی‌دیگر از نگرانی‌های مشاوران همیشه دسترسی به یک بانک اطلاعاتی به روز و استاندارد در مورد رشته‌ها و مشاغل بوده که موسسه هدایت فرهیختگان جوان با بهره‌گیری از متخصص‌ترین محققان کشور، بعد از ۶ سال تحقیق و پژوهش اقدام به راه‌اندازی منحصر به فردترین سامانه هدایت شغلی – تحصیلی کشور به صورت کاملا بومی و سازگار بافرهنگ ایرانی نموده است.

ویژگی‌های مهم این سامانه:
 • با آزمون هدایت شغلی و تحصیلی به شما یک ابزار سنجشی دقیق و استاندارد و با پشتوانه قدرتمند علمی را در اختیارتان قرار می‌دهد،
 • با شرکت در دوره‌های توانمندسازی مشاورین می‌توانید یک جلسه مشاوره اصولی و با پیشینه‌ی علمی قدرتمند را مدیریت کنید،
 • بسته‌های آموزشی این دوره بهترین بانک اطلاعات در مورد رشته‌ها و مشاغل می‌باشد،
 • کتاب منتشرشده در زمینه سامانه هشت (راهنمای کاربردی مشاوره شغلی و تحصیلی) از مهم‌ترین منابع آموزشی است
 • و همچنین آشنایی با مشاغل و رشته‌ها که به عنوان ۴ ابزار اصلی مشاوره در دوره‌های آموزشی به حساب می‌آیند توسط موسسه هدایت فرهیختگان جوان در اختیارتان قرار می‌گیرد.

از جمله توصیه‌نامه‌های مفیدی که علاوه بر راه‌نامه هر فرد می‌تواند در اختیار مشاور قرار بگیرد توصیه‌نامه مشاور است که اطلاعات مفیدی شامل ملاک اعتبار آزمون، وضعیت تصمیم‌گیری فرد برای انتخاب شغل، وضعیت دسترسی فرد به اطلاعات مورد نیاز جهت، تصمیم‌گیری شغلی و وضعیت حمایت اجتماعی و روانی مراجع در اختیار مشاور قرار می‌دهد که بر اساس این اطلاعات مشاور می‌تواند راهنمایی مناسبی را جهت هدایت شغلی و تحصیلی به فرد ارائه نماید.

همچنین تارنمای موسسه هدایت فرهیختگان جوان به آدرس www.hfj.ir مراجعه کنید و جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن ۶۱۹۷۸۰۸۱_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

شما می‌توانید برای بهره‌مندی از این خدمات بـا استفاده از کد تخفیف مقطع تحصیلی خود از ۲۰% تخفیف برخوردار شوید …
 • سال اول تا هشتم ( کد تخفیف: gaj1 )
 • سال نهم تا دوازدهم ( کد تخفیف: gaj )
 • دانشگاهیان و ۱۸سال به بعد ( کد تخفیف: gaj18 )

برای ثبت‌نام و شرکت در آزمون کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.