اولین پارک Mini World در خاورمیانه!

امروزه با توجه به دغدغۀ افراد برای رسیدن به مادیات و مشغلۀ زیاد کاری، گردشگری و ماجراجویی یکی از جذاب‌ترین و هدفمندترین انتخاب افراد در زندگی است.

0

همۀ ما می‌دانیم زمانی که پای تفریح و خوش‌گذرانی چند ساعته به میان باشد بدون شک رای اکثریت با پارک و فضای سبز است. اما در بعضی مواقع با توجه به تم تکراری، پارک رفتن هم خسته‌کننده می‌شود.

خب جای بسی امیدواریست که این مشکل با توجه به تم پارک‌های مختلف مثل پارک‌های آبی، دنیای شخصیت‌های کارتونی و یا فیلم‌ها (مثل دیزنی لند) رفع شده است.

در این بین شکل جدیدی از پارک‌ها به وجود آمده که تعریف جدیدی را نمایش می‌دهند؛ پارک‌های مینیاتوری یا مینی ورلدها که نمونه‌ای از بناها و سازه‌های معروف دنیا در ابعاد کوچک‌تر است.

اولین نمونۀ این پارک‌ها در ژاپن، چین و بلژیک اجرا شده‌اند؛ که مینی ورلد اروپا در شهر بروکسل هم شهرت جهانی دارد.

امروز می‌خواهیم شما را با اولین شاهکار جهانی ایرانی‌ها، یعنی اولین مینی ورلد در شهر ملایر آشنا کنیم.

پارک مینی ورلد ملایر در استان همدان به عنوان اولین پارک نمایش میراث جهانی خاورمیانه امروزه یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی شهرستان زیبای ملایر است و با افتخار باید بدانید که این پارک به عنوان چهارمین مینی ورلد در جهان شناخته شده و در سال‌های اخیر گردشگران خارجی زیادی برای بازدید از این پارک آمده‌اند.

این پارک با هدف به نمایش گذاشتن ۱۳۸ اثر تاریخی، ملی و جهانی در مقیاس یک دهم ساخته شده که تعدادی از این بناها به شرح زیر است:

•حافظیۀ شیراز (آرامگاه فخر شعر و ادب، حافظ شیرازی)

حافظیه

•آرامگاه خیام (مقبرۀ زیبای نابغۀ ایرانی)
خیام•تخت جمشید (پرسپولیس ایران)

تخت جمشید

•سربازان هخامنشی (گارد جاویدان)

•سی و سه پل اصفهان (پل زیبای زاینده رود)

سی و سه پل

•پل ورسک سوادکود (پل پیروزی که به دلیل اهمیت در زمان جنگ جهانی دوم در کمک‌رسانی به قوای روس‌ها برای پیروزی نیروهای متفقین داشت، این لقب را گرفت)

پل ورسک

•برج ایفل پاریس (پربازدیدترین و محبوب‌ترین بنای جهان)

ایفل

•برج کج پیزا (مشهورترین برج کج دنیا در شهر پیزای ایتالیا)

برج پیزا

•معبد پارتنون یونان (نیایشگاه تنا، خدای خرد و هنر)

پارتنون

با توجه به شروع فصل تابستان و این‌ که این پارک در شمالی‌ترین نقطه شهر ملایر قرار گرفته است و فضایی روباز در ارتفاعات است؛ می‌توانید برای تعطیلات ایام تابستان به ملایر قلب رشته کوه‌های زاگرس سفر کنید.

پیشنهاد گاج مگ: اقلیم ایران در آینده به چه سمت و سویی حرکت می‌کند؟ 

جاذبه‌های این پارک تنها به دیدن این ماکت‌ها خلاصه نمی‌شود و با توجه به امکانات رفاهی، فروشگاه‌های مختلف، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌هایی که در این مکان تعبیه شده می‌توانید ساعات خوشی را در کنار خانواده در این مکان داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.