بازگشایی مدارس به تقاضای اجتماعی تبدیل شده است

تعدادی از والدین و خانواده‌ها نگران هستند و برای این منظور بازگشایی تدریجی را با رعایت کامل اصول بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی ترجیح داده‌ایم.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان این که بازگشایی مدارس تبدیل به تقاضای اجتماعی شده است، گفت: تعدادی از والدین و خانواده‌ها نگران هستند و برای این منظور بازگشایی تدریجی را با رعایت کامل اصول بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی ترجیح داده‌ایم.

علیرضا کاظمی روز پنجشنبه، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مدارس دیگر کشورهای جهان بدون گره زدن بازگشایی به واکسیناسیون آغاز به کار کردند اما در کشور ما همه چیز کاملا آماده بازگشایی است زیرا آسیبی که فرزندان به دلیل عدم حضور در فضای آموزش و پرورش و از ناحیه افت کیفیت آموزشی و تربیتی دیده اند، خساراتی غیرقابل برآورد و غیرقابل جبران به بار آورده است.

وی با بیان اینکه تکلیف بازگشایی مدارس کاملا روشن است، اظهار کرد: مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه حضوری شده و متوسطه دوم هم از نیمه آبان کار خود را به صورت حضوری آغاز کرده‌اند.

وی ادامه داد: قبل از آن نیز از ابتدای مهرماه ۴۵ هزار مدرسه روستایی و عشایری به صورت حضوری آغاز به کار کرده بودند.

کاظمی با بیان اینکه وقتی همه کارکنان دستگاهها هر روز به سر کار خود می آیند، چرا باید عرصه آموزش جدا از این زنجیره باشد، ادامه داد: علاوه بر این واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان از مرز ۹۰ درصد گذر کرده است، بنابراین مشکلی برای بازگشایی کامل مدارس وجود ندارد.

وی با اشاره به احتمال آغاز موج ششم کرونا در کشور تصریح کرد: مرجع تصمیم گیری ملی در این رابطه وجود دارد و وزارت آموزش و پرورش تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا خواه بود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص افت تحصیلی ناشی از شیوع کرونا اظهار کرد: در زمینه افت تحصیلی دو بخش افت آشکار و پنهان تحصیلی قابل بررسی است که در افت پیدا یا آشکار تحصیلی بین یک تا ۱.۵ نمره به صورت میانگین در بین دانش آموزان شیوع دارد.

وی افزود: افت تحصیلی پنهان نیز خود را در نمرات مستمر دانش آموزان نشان می دهد به این شکل که کاملا مشخص می شود برعکس نمرات امتحانات نهایی، سیر صعودی بی نظیری داشته است که نشان از صعود کاذب دارد و این افت با بازگشایی و آغاز فرایند فعالیت حضوری مدارس مشخص می‌شود.

کاظمی تاکید کرد: در کنار افت تحصیلی، شاهد افت تربیتی در بین دانش آموزان هستیم که از آن به عنوان آسیبهای اجتماعی یاد می‌شود که بسیار غیرقابل جبران است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.