بازی‌های برتر سال ۲۰۱۹

با هم نگاهی بیاندازیم به ۵ بازی ویدئویی سال ۲۰۱۹ که تاثیرات زیادی بر دنیای بازی داشتند.

0

در سال ۲۰۱۹ با بازی‌هایی در سبک‌ها و برای سلایق مختلف رو به‌ رو شدیم. عناوین انحصاری اسم و رسم‌دار زیادی در این سال منتشر نشد اما در مجموع سال ۲۰۱۹ بازی‌های بزرگی داشت که هر کدام تاثیرات زیادی بر روی صنعت جهانی بازی‌های ویدئویی گذاشتند. بازی‌های داستان محور امسال توانستند روح جدیدی به این دنیا بدهند. در ادامه با ۵ بازی برتر سال ۲۰۱۹ بیشتر آشنا می‌شویم:

 

Untitled goose game

بازی غاز بی‌نام و نشان، یک پازل معمایی ویدئویی که توسط  house house ساخته و توسط  کمپانی panic منتشر شده است.

در این بازی، شما کنترل یک غاز بدحنس را به دست می‌گیرید تا ساکنان دهکده را آزار دهید. شما باید از توانایی غاز برای دستکاری‌کردن اشیاء ساکنان دهکده استفاده کنید تا آن‌ها را دیوانه کنید و در بازی پیشرفت کنید. گاهی باید باعث شوید یک باغبان روی انگشتش چکش بزند، گاهی هم باید از پسر همسایه دزدی کنید.

این بازی برای ویندوز، مک او اس، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس ۱ طراحی شده است.

بازی غاز بی‌نام و نشان جدا از انتقادها و بازخورد منفی‌ای که برخی منتقدان بازی‌های ویدئویی داشتند، نظرات مثبتی برای شوخ‌طبعی و نقشه بازی دریافت کرد و برنده جایزه D.I.C.E سال ۲۰۱۹ شد. از این بازی بیش از یک میلیون نسخه به فروش رسید و در همان روزهای ابتدایی کلیپ‌های زیادی از این بازی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد.

 

monster hunter: world iceborne

شکارچی هیولا در سرزمین یخ زده: یک بازی ویدئویی اکشن که توسط کمپانی Capcom  منتشر شده است.

شما را در این بازی در نقش یک شکارچی هیولا قرار دارید که به همراه یک دستیار در کنار گروهی موسوم به ناوگان پنجم، عازم سفر به  سرزمینی به نام دنیای جدید می‌شوید تا دلیل مهاجرت اژدهایان کهن (Elder Dragon) به آن سرزمین را کشف کنید. البته این اژدهایان هر ۱۰۰ سال به این سرزمین سفر می‌کردند اما وظیفه شماست تا بفهمید علت مهاجرت مجدد آن‌ها فقط بعد از گذشت ۱۰ سال چیست .

این بازی برای ویندوز، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس ۱ طراحی شده است.

 

Apex legends

یک بازی اکشن گروهی است که توسط کمپانی Electronic Arts منتسر شده است.

قبل از این بازی، سبک بتل رویال طرفداران خود را از دست داده بود، اما با این بازی دوباره به جایگاه اصلی خود برگشت.

داستان این بازی در کهکشان تایتان‌فال اتفاق می‌افتد. در این بازی هیچ بخش تک نفره‌ای وجود ندارد و شما مجبور هستید با تیم خود همکاری کنید. در یک دور از بازی، ۲۰ گروه سه نفره وجود خواهند داشت که هرکدام برای بقا و پیروزی با یکدیگر همکاری می‌کنند و سعی می‌کنند تا با این همکاری سایر بازیکنان را از پا در بیاورند.

این بازی برای ویندوز، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس ۱ طراحی شده است.

روند پیشرفت بازی و المان‌های آن نظر مثبت منتقدان زیادی را به خود جلب کرد.

 

sekiro: shadows die twice

سکیرو: سایه‌ها دوبار می‌میرند. یک بازی ویدئویی اکشن که توسط کمپانی activision  منتشر شده است.

شما حتی در خشن‌ترین لحظات بازی هم نمی‌خواهید دست از آن بکشید. در این بازی شما “یک گرگ مسلح” هستید، یک جنگجو و نجیب‌زاده که نجات و محافظت از جان شاهزاده برای شما مهم است. شما تبدیل به هدف بسیاری از دشمنان خطرناک، از جمله قبیلۀ Ashina هستید. وقتی شاهزاده جوان دستگیر شده، هیچ چیز شما را در تلاش برای نجات و به دست آوردن افتخار باز نمیدارد، حتی مرگ.

این بازی برای ویندوز، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس ۱ طراحی شده است.

 

outer wild

ماجراجوی تنها، یک بازی اکشن و رازآلود که توسط کمپانی Annapurna  منتشر شده است.

در این بازی شما ۲۲ دقیقه قبل از تبدیل‌شدن خورشید به سوپرنوا، هوشیاری خود را در بازی به دست می‌آورید و بازی شروع می‌شود. پس از مرگ شما یا نابودی کل منظومه، اطلاعات شما ذخیره خواهد شد! در هر بار زندگی، اطلاعات شما کامل و کامل‌تر می‌شود به طوری که شما به عجایب جهان هستی، وجود فرازمینیان و آدم فضائی‌ها، رموز به جا گذاشته آن‌ها و ویژگی‌ها و دیدگاه‌های دیگر زندگی پی می‌برید.

این بازی برنده ۲ جایزه بفتا و ۱ جایزه آکادمی طراحی بازی‌های کامپیوتری انگلیس شد.

این بازی برای ویندوز، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس ۱ طراحی شده است.

 


مترجم: غزاله یوسفی

منابع: theguardianthevergeen.wikipedia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.