برنامه‌نویسی و طراحی وب‌سایت برای کودکان و نوجوانان

فصل تابستان زمان مناسبی برای یادگیری مهارت‌های جدید توسط کودکان و نوجوانان است. در حال حاضر با فراگیر شدن تکنولوژی بیشتر زمینه‌های شغلی نیازمند برنامه‌نویس و طراح وب‌سایت هستند؛ بنابراین ضرورت یادگیری برنامه‌نویسی و همچنین طراحی وب‌سایت همواره احساس می‌شود. حال که در فصل تابستان هستیم و کودکان و نوجوانان فرصت مناسبی برای یادگیری مهارت‌های جدید دارند، توصیه می‌کنیم در علاقه‌مند شدن فرزندان‌تان به زبان برنامه‌نویسی و طراحی وب‌سایت حتی در حد ابتدایی نیز تلاش کنید.شاید با خود فکر کنید یادگیری برنامه‌نویسی و طراحی وب‌سایت برای کودکان مهارتی سخت و مشکل باشد، از طرفی شاید آنها علاقه به آموختن این‌گونه مهارت‌ها نداشته باشند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.
حال که تکنولوژی جزء اصلی زندگی امروز شده و کودکان همواره به آن علاقه‌مند بوده و کنجکاو هستند تا از جزئیات بازی‌های دیجیتالی، نرم‌افزارها و کامپیوتر آگاه شوند؛ پس بهتر است در سنین پایین‌تر که قدرت بالایی در یادگیری مفاهیم جدید دارند، این مهارت‌ها را بیاموزند.
یکی از مهم‌ترین جنبه‌های برنامه‌نویسی ایجاد زمینه‌ای مناسب برای آینده شغلی آنهاست. شغل‌هایی که به برنامه‌نویسی مرتبط هستد، فراوانند. اکثر مشاغل و صنایع به افراد متخصص در زمینه‌ برنامه‌نویسی، ایجاد اپلیکیشن‌های جدید و طراحی وب‌سایت و …احتیاج دارند. دانش برنامه‌نویسی نیز مانند یادگیری یک زبان دوم، بخشی از سوادآموزی در حوزه دیجیتال است. این توانایی، به کارفرمایان احتمالی نشان می‌دهد که فرزندتان دارای مهارت‌های منطقی است و همین مسئله می‌تواند باعث برتری‌ او نسبت به افرادی شود که هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارند.
از دیگر مزایای برنامه‌نویسی این است که چنین مهارتی، کودکان را در فراگیری منطق و استدلال یاری می‌کند. هدف اصلی برنامه‌نویسی ، حل مسئله بوده و انجام این کار، به یک انسجام و نظم احتیاج دارد. از آنجایی که کدنویسی به کامپیوتر می‌گوید که چه کاری انجام دهد، کودک شما در نهایت یاد می‌گیرد با مرور زمان، مانند کامپیوتر فکر کند. رفع باگ‌ها و مشکلات از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های برنامه‌نویسی است. هنگامی که کودک شما یک برنامه را اجرا می‌کند و نتیجه کار به مشکل می‌خورد، می‌تواند به درون کد رجوع کرده و دلیل مشکل را بیابد. مشاهده دقیق نحوه عملکرد گام به گام یک برنامه، به او اجازه می‌دهد تا منطق کد را درک و تحلیل کند و سپس محلی را که در آن باگ وجود دارد، شناسایی کرده و با خلاقیت و علم خود آن را رفع کند. علاوه بر این، همه‌چیز در برنامه‌نویسی واضح و روشن است. فراموش کردن یک ویرگول یا اشتباه نوشتن بخشی از یک کد تفاوت بین عملکرد صحیح برنامه یا ظاهر شدن یک پیغام خطا را مشخص می‌کند. همین موضوع، رعایت نظم و ترتیب را به کودکان و نوجوانان می‌آموزد.
پس از اینکه کودکان، راه حلی برای مشکلات برنامه‌نویسی خود پیدا کردند، چالش دیگر، یافتن راهی برای اجتناب از این دست مشکلات است. این مسئله در مقیاس‌های بزرگ‌تر و برنامه‌های پیچیده‌تر، سبب نیاز به حافظه و زمان بیشتری می‌شود.
همه افراد نیاز دارند تا از راهی خلاقیت و استعداد خود را بروز دهند. کودکان خلاق و مستعد و یا حتی‌ آنهایی که هیچ ارتباطی با دنیای تکنولوژی و دیجیتال ندارند، به زمینه‌های دیگری نظیر موسیقی، داستان‌نویسی، نقاشی و … مهارت دارند و می‌توانند در زمینه کدنویسی نیز پیشرفت کرده و خود را ارتقا دهند.
کتاب طراحی وب‌سایت دامیز
در کتاب طراحی وب‌سایت دامیز فرزندتان یاد می‌گیرد تا استعدادهای خود را نمایش دهد و  علایق خود را از طریق وب‌سایت به اشتراک بگذارد. در این کتاب از ابزارهای طراحی وب‌سایت استفاده می‌کند و HTML مقدماتی را فرا می‌گیرد تا وب‌سایتی خلق کند که علایق، آثار هنری و موضوعات گوناگون را در آن به نمایش بگذارد. HTML در واقع زبانی برای نشانه‌گذاری است و اساساً برای ساخت‌ اطلاعات و اجزای منطقی یک وب‌سایت نظیر عناوین، تصاویر، فهرست‌ها، بندها و جداول به کار می‌رود. HTML نوعی زبان گفتاری در قالب برنامه‌نویسی است و جالب است بدانید که اولین زبان برای طراحی وب‌سایت به شمار می‌رود.
نکات اساسی که در این کتاب به آن پرداخته می‌شود، عبارت است از:
برنامه‌ریزی: کمک گرفتن از ابزارهای آنلاین برای انتخاب موضوع وب‌سایت
طراحی نقشه: طراحی نقشه سایت با استفاده از Google Drawing یا حتی دفتر و مداد
طراحی صفحات: طراحی وب‌سایت با انتخاب یک الگو و سفارشی کردن آن با استفاده از HTML و CSS مقدماتی

خرید کتاب طراحی وب‌سایت برای کودکان و نوجوانان، سری دامیز با ۱۰% تخفیف کتاب برنامه‌نویسی کامپیوتری دامیز
شاید بیشتر افراد بتوانند از گوشی‌های موبایل، تبلت و کامپیوتر در حد رفع نیازهای روزمره استفاده کنند، اما برای برقراری ارتباط بهتر با دنیای وابسته به تکنولوژی امروز، یادگیری دانش برنامه‌نویسی و صحبت به زبان کامپیوتر الزامی است. یادگیری برنامه‌نویسی مانند یادگیری یک زبان خارجی است. برنامه‌نویسی به کودکان‌ یاد می‌دهد تا آنها چگونه فکر کنند، ذهن خود را برای تجزیه و تحلیل آماده کنند، بهترین راه‌حل ممکن را پیدا کنند و در نهایت ایده خود را پیاده‌سازی کنند. همچنین این کتاب راهنما کمک می‌کند تا کودکان زبان به‌ظاهر عجیب و غریبی را که وب‌سایت‌ها بر اساس آن‌ها نوشته‌ شده‌اند، بیاموزند. از طرفی کمک می‌کند تا آنها با دنبال کردن مراحل ساده و کدهای واقعی این کتاب، ربات خود را بسازند.
نکات اساسی که در این کتاب به آن پرداخته می‌شود از این قرار است:
• ربات را خلق کنید، کدهایی بنویسید که بدن و ساختار ربات را ایجاد کند.
• به ربات سبک بدهید، کدهایی بنویسید که رنگ و شکل ربات را مشخص کند.
• ربات را به حرکت دربیاورید، کدهایی بنویسید که به ربات یاد می‌دهد که چگونه حرکت کند

خرید کتاب طراحی وب‌سایت برای کودکان و نوجوانان، سری دامیز با ۱۰% تخفیف

نظرات بسته شده است.