آزمون مدارس سمپاد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش‌ پژوهان جوان از شرکت بیش از 330 هزار دانش‌آموز در 2804 حوزۀ امتحانی در آزمون‌های پایۀ هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان خبر داد.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فاطمه مهاجرانی دربارۀ جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اظهارداشت: ۲۱۳ هزار و ۸۸ نفر در پایۀ هفتم و ۱۱۷ هزار و ۵۲۸ نفر در پایۀ دهم ثبت‌نام کردند که در هزار و  ۷۲۲ حوزۀ امتحانی در پایۀ هفتم و هزار و ۱۸۲ حوزۀ امتحانی پایۀ دهم باهم رقابت می‌کنند.

وی با بیان این که بین این افراد  ۱۷هزار و ۳۲۷ نفر در پایۀ هفتم و ۱۱ هزار و ۸۷۵ نفر در پایۀ دهم پذیرش می‌شوند، افزود: دانش‌آموزانی که کارت ورود به جلسه را برای تاریخ قبلی آزمون و ۲۷ تیر دریافت کرده بودند کارت آ «ها معتبر است ولی اگر کارت را دریافت نکردند سامانه فعال می‌شود.

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان دربارۀ زمان اعلام نتایج آزمون گفت: فرآیند اعلام نتایج زمان‌ بر است سعی می‌کنیم تا شهریور این کار را انجام دهیم اما این امر منوط به این است که کار در همۀ حوزه‌ها بدون مشکل پیش رود و شاهد اعلام نتیجه به‌موقع باشیم.

مهاجرانی تأکید کرد: اگر دانش‌آموزی کارتش را برای تاریخ اعلام‌ شده قبلی دریافت کرده است، آن کارت معتبر است و نیاز به گرفتن کارت جدید نیست. حتماً دانش‌آموز باید با ماسک در جلسه حضورداشته و وسایل شخصی مانند خودکار و پاک‌کن به همراه داشته باشند. همچنین دانش‌آموزان می‌توانند از شیلد استفاده کنند اما حداقل وسایل مورد نیاز ماسک و وسایل شخصی است.

آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در پایۀ هفتم ۹ مرداد و آزمون پایۀ دهم روز جمعه ۱۰ مرداد برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.