برگزاری پنجمین جشنوارۀ ملی دانش‌آموزی ابن سینا

دبیر علمی پنجمین جشنوارۀ ملی دانش‌آموزی ابن سینا با اشاره به جزئیات برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: این جشنواره از ۱۱ مرداد ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی رشیدی جهان، دبیر علمی پنجمین جشنوارۀ ملی دانش‌آموزی ابن سینا در مورد جزئیات برگزاری این جشنوارۀ ملی اظهار کرد: این جشنواره از ۱۱ تا ۱۷ مرداد سال ۹۹ به مدت یک هفته برگزار می‌شود و دانش‌آموزان از سراسر کشور به صورت آنلاین با ارائۀ دستاورد‌های خود می‌توانند در آزمون‌های مجازی این جشنواره شرکت کنند.

او افزود: برگزاری این جشنواره با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان‌ها و نهاد‌های علمی دیگر است که با توجه به شرایط کرونا در کشور با همکاری و مشارکت پژوهشگاه نیرو به صورت مجازی برگزار می‌شود.

همچنین این جشنواره بزرگ‌ترین رویداد مجازی ملی با حضور بیش از چهار هزار دانش‌آموز است که در قالب ارائۀ ۱۱۰۰ پروژۀ علمی برگزار می‌شود.

دبیر علمی پنجمین جشنوارۀ ملی دانش‌آموزی دربارۀ محور‌های این جشنواره گفت: دستاورد‌ها و اختراعات دانش‌آموزی، سمینار‌های علمی در رشته‌های مختلف، ماراتون کسب و کار دانش‌آموزی، ماراتون برنامه‌نویسی، ماراتون محتوای دیجیتال، المپیاد‌های علمی علوم پایه و فیلم کوتاه و انیمیشن از جمله محور‌های این جشنواره است.

رشیدی جهان با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ مدرسه و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی از ۳۱ استان در این جشنواره شرکت می‌کنند، گفت: داوری مجازی در بستر سرویس‌های ایرانی به صورت آنلاین، ارائه کارنمای توصیفی (کارنامۀ توصیفی پژوهش‌ها) برای اولین بار در کشور، چاپ مقالات برتر در مجلۀ ویژه الکترونیکی باشگاه پژوهشگران ابن سینا و ارائۀ گواهی حضور بین‌المللی با قابلیت استعلام از ویژگی‌های برجستۀ پنجمین دوره جشنواره ملی ابن سینا محسوب می‌شود.

دبیرعلمی پنجمین جشنوارۀ ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا بیان کرد: برگزیدگان دوره‌های قبل این جشنواره در مسابقات بین‌المللی شرکت داشتند و دانش‌آموزان موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۹ مدال نقره، ۱۱ مدال برتر و جوایز ویژه از وزارت علوم کشور‌های مختلف شدند امسال نیز برگزیدگان به مسابقات بین‌المللی که برخی از آن‌ها آنلاین برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.