بهترین کتاب ها برای انجام تکالیف

2

با بهترین کتاب ها برای انجام تکالیف مدرسه آشنا شوید

در دوران مدرسه برای همه ما پیش آمده که انجام تکالیف مدرسه برایمان غیرقابل تحمل شده و دوست نداشته‌ایم تکالیف‌مان را انجام دهیم. هنوز هم عده‌ای از دانش‌آموزان دل خوشی از انجام تکالیف خود ندارند و ترجیح می‌دهند بیشتر وقت خود را صرف تفریح و سرگرمی کنند. چالش انجام تکالیف درسی همیشه یکی از نگرانی‌های خانواده‌ها بوده است.

والدین نگرانند که آیا فرزندان خود تکالیف خود را به درستی انجام می‌دهند یا حتی آنها را به پایان می‌رسانند؟ شیوه‌های گوناگونی برای ترغیب دانش‌آموزان به انجام تکالیف وجود دارد، اما از طرفی وجود کتاب کار مناسب برای تکرار و تمرین بیشتر و افزایش مهارت آنها در انجام تکالیف همواره امری ضروری است.

این سوال برای بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌ها وجود دارد که کدام کتاب‌ها برای انجام تکالیف درسی مناسب‌ترند؟

انتشارات بین‌المللی گاج به یاری دانش‌آموزان عزیز آمده است و با ارائه انواع گوناگون کتاب‌های کمک آموزشی، دانش‌آموزان را در انجام تکالیف درسی به بهترین شکل کمک می‌کند و باعث می‌شود آنها با علاقه تکالیف خود را انجام دهند.

در ادامه به چند نمونه از بهترین کتاب‌های کمک‌درسی انتشارات گاج که منبع خوبی برای انجام تکالیف درسی به شمار می‌آیند، اشاره خواهیم کرد.


سری کتاب‌های پرسمان

پرسمان عنوان یکی از محبوب‌ترین مجموعه کتاب‌های گاج است که توانسته طی سال‌های اخیر به بهترین نحو نیازهای آموزشی دانش‌آموزان را در مقاطع مختلف تحصیلی برطرف کند. مؤلف در آغاز شرح مختصر و مفیدی از کلیت مبحث را در قالب درس‌نامه به دانش‌آموز ارائه می‌دهد، سپس با مطرح کردن فهرستی از سؤالات و تمرین‌های کاربردی سطح اطلاعات و یادگیری دانش‌آموز را می‌سنجد.

این امکان در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است که در بخشی مجزا به شرح کامل از پاسخ هر سؤال، دسترسی داشته باشند. به این ترتیب می‌توانند نقاط ضعف خود را به شکل منطقی‌تر برطرف کنند. در پایان کتاب فهرستی جامع از چند دوره آزمون نوبت اول و نوبت دوم قرار دارد که به آشنایی دانش‌آموزان با سؤالات درسی و همچنین درک عمیق آن‌ها از امتحانات پایان‌ترم کمک شایانی می‌کند.

کتاب‌‌های پرسمان با ارائه‌ آموزش‌های کامل و در عین حال مختصر در قالب درسنامه، تمرین‌ها، آزمون‌های میان نوبت و نمونه سوالات امتحانی بر مبنای استاندارد امتحانات نهایی، با ریز بارم‌بندی به همراه پاسخ تشریحی، بهترین منبع برای ارتقای معدل دانش‌آموزان به شمار می‌رود. با مطالعه‌ این کتاب، بانکی کامل از درس‌نامه‌های کاربردی، سؤالات امتحانی و پاسخ‌های تشریحی در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

این کتاب تمامی دروس کلیه مقاطع را دربرمی‌گیرد و برای طول سال تحصیلی و حتی شب امتحان بسیار کاربردی است.

سایر ویژگی‌ها:

 • ارائه بانک سؤالات امتحانی طبقه‌بندی شده
 • مشابه‌سازی تمارین کتاب درسی
 • ارائه پاسخ‌های کاملا تشریحی
 • ارائه امتحانات میان‌سال و پایان‌ سال
 • ارائه‌ درس‌نامه‌های کاربردی به همراه مثال
 • ارائه‌ بانک سؤالات امتحانی طبقه‌بندی‌شده
 • مشخص نمودن سؤالات ویژه‌ شب امتحان
 • همراه با پاسخ‌های کاملا تشریحی

بهترین کتاب ها برای انجام تکالیف

خرید کتاب‌های «پرسمان» از گاج مارکت

کارپوچینو

کتاب‌های کارپوچینو با ارائه درس‌نامه‌های کاربردی و مفید با زبانی ساده و گویا تمامی مطالب کتاب درسی را به‌طور کامل پوشش می‌دهد. در این کتاب‌ها دانش‌آموز با توجه به تمرین‌ها، مثال‌های آموزشی و نکات کلیدی مفهومی، دروس خود را به صورتی عمیق می‌آموزد و برای رویارویی با بانک جامع سؤالات مندرج در کتاب آماده می‌شود. از ویژگی‌های بارز این کتاب می‌توان به سؤالات متنوعی که در آن گردآوری شده، اشاره کرد. به صورتی که دانش‌آموزان با مطالعه و بررسی این سؤالات امکان پاسخ‌دهی به هر نوع تست و پرسشی را در آزمون‌های گوناگون به دست می‌آورند. جهت تکمیل مطالب آموزشی در این کتاب، مؤلفان چند نمونه سؤال امتحانی ویژه‌ آزمون نوبت اول و دوم را نیز به کتاب اضافه کرده‌اند تا دانش‌آموز امکان سنجش نهایی آموخته‌های خود را داشته باشد. در پایان هر درس، تعدادی پرسش چهارگزینه‌ای قرار دارد که می‌تواند مهارت تست‌زنی دانش‌آموز را در دروس مختلف تقویت نماید.

کتاب‌های کارپوچینو از پایه پیش‌دبستانی تا نهم را با هدف آموزش، تکرار و تثبیت مطالب درسی پوشش می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این سری کتاب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمرینات متنوع حل نشده
 • چیدمان تمرینات بر اساس اهداف کتب آموزش و پرورش
 • سؤالات طبقه‌بندی شده و ارائه آزمون‌های استاندارد در پایان هر فصل
 • آزمون‌های شبیه‌سازی شده ویژه نوبت اول و دوم

بهترین کتاب ها برای انجام تکالیف

 

خرید کتاب‌های «کارپوچینو» از گاج مارکت

شاهکار

مجموعه کتاب‌های شاهکار کلاغ سپید، با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان پایه پیش‌دبستانی تا نهم، برای شرکت در امتحانات کلاسی تألیف شده است. این سری از کتاب‌های کار مطابق با مباحث تمامی کتاب‌های درسی پایه‌های مذکور، فصل‌بندی‌ شده و هر فصل از کتاب دربردارنده‌ نمونه سؤالات گوناگون و متنوع با چیدمان ساده به دشوار است. هدف اصلی این سری کتاب‌ها آموزش و تثبیت و تعمیق مفاهیم کتاب درسی است.

در جلد نخست شاهکار جامع اول دبستان مباحث مربوط به ریاضی و آموزش قرآن این پایه مطرح شده و در جلد دوم آن‌ دروس فارسی و علوم تجربی بررسی گردیده است. بیان این نکته خالی از لطف نیست که در قسمت قرآن، آموزش نحوه‌ خواندن لوحه‌ها و عبارت‌های قرآنی نیز بیان شده است.

علاوه بر موارد مذکور کتاب‌های شاهکار شامل موارد زیر است:

 • تطبیق تمرین‌ها و سؤالات با روند ارائه‌ مفاهیم کتاب درسی
 • چیدمان هدفمند تمرین‌ها از آسان به دشوار
 • بیان توضیحات و راهنمایی والدین گرامی برای تمرین‌های دشوار
 • ارائه آزمون‌های مروری، میان نوبت اول، نوبت اول، میان نوبت دوم و پایانی

 

بهترین کتاب ها برای انجام تکالیف

 

خرید کتاب‌‌های «شاهکار» از گاج مارکت

کتاب کار

 این کتاب دروس اصلی پایه‌های دهم تا دوازدهم را با ارائه تمرین‌های بدون پاسخ به عنوان ابزار تدریس دبیر پوشش می‌دهد. در کتاب‌های کار انواع مختلف سؤال اعم از چهارگزینه‌ای، جای خالی، درست یا نادرست، انتخاب کنید، پرسش‌های مفهومی، تکمیل جدول و سوالات تشریحی آورده شده است. طبقه‌بندی سوالات در این سری از کتاب‌ها از آسان به سخت صورت گرفته و در انتهای کتاب‌های کار چند دوره امتحان میان‌سال و پایان‌ سال، به همراه پاسخ تشریحی آورده شده است. نوع چاپ در این کتاب رنگی بوده و شامل طرح‌ها و تصاویر گویا و جذاب جهت تفهیم هرچه بیشتر مطالب کتاب درسی است. توصیه‌ ما این است که پس از پایان تدریس هر فصل در مدرسه، به منظور تسلط و تمرین بیشتر، همان روز، به سراغ کتاب‌های کار بروید تا مطالب تدریس شده در ذهن‌تان تثبیت شود.

در روند آموزشی این کتاب، دانش آموز در ابتدا با درسنامه‌ای جامع به منظور مرور سریع بر مطالب درسی کتاب روبه‌رو می شود؛ سپس با انجام تمرین‌ها و پاسخ دادن به سؤالات متنوع و متفاوت میزان یادگیری خود را ارزیابی می‌کند. 

  ویژگی‌های دیگر کتاب‌های کار بدین شرح است:

 •  ارائه نکات آموزشی در بعضی دروس
 • ارائه تمرین‌های متنوع برای کار در کلاس و منزل
 • گذاشتن فضای کافی برای پاسخ‌نویسی
 • ارائه پاسخ آخر مسائل برای کنترل درستی پاسخ

 

بهترین کتاب ها برای انجام تکالیف

 

خرید کتاب‌های «کار» از گاج مارکت

دفتر ریاضی و عربی گاج

استفاده‌ مناسب از زمان‌های آموزشی در مقاطع گوناگون تحصیلی، یکی از دغدغه‌های مهم اولیا و معلمان محترم است. بر این‌ اساس   برای پایه‌های دوم تا دهم  مجموعه‌ای با عنوان «دفتر ریاضی» و برای پایه‌های هفتم تا نهم مجموعه‌ای به‌نام «دفتر عربی» منتشر شد. این دفتر کمک‌آموزشی از دید کارشناسان و مشاوران آموزشی، کمک شایانی به بهبود نظام آموزشی در این مقاطع و افزایش بازدهی در  دروس ریاضی و عربی کرده و دغدغه‌های ذهنی معلمان محترم و والدین گرامی را تا حدود زیادی برطرف کرده است.

ویژگی‌های دفتر ریاضی

 • درج تمامی تمرین‌ها و مسائل کتاب ریاضی بدون پاسخ تشریحی به‌منظور جلوگیری از اتلاف وقت دانش‌آموز
 • وجود فضای خالی در ابتدای بعضی مباحث و انتهای کتاب به‌منظور درج نکات یا تمرین‌های اضافه
 • ارائه‌ی نکات کلیدی و آموزشی در کادرهای ویژه

ویژگی‌های دفتر عربی

 • درج تمام تمرینات کتاب بدون پاسخ تشریحی جهت جلوگیری از اتلاف وقت دانش‌آموز
 • قرار دادن فضای مناسب جهت نوشتن جواب تمرینات و معنی جملات
 • ارائه‌ واژگان جدید هر درس همراه با معانی
 • ارائه‌ قواعد و نکات آموزشی

 

خرید کتاب‌های «دفتر کار» از گاج مارکت

 

2 نظرات
 1. فاطمه پوراسماعيل می گوید

  کتاب EQ جامع چهارم را میخواستم سفارش و خرید اینترنتى کنم ولى نشد

  1. امین محمدی می گوید

   با سلام دوست گاجی،
   شما لطفا با شماره ۶۴۲۰-۰۲۱ تماس بگیرید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.