تجدیدنظر در بازگشایی‌ها

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری عصر خبر، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان این که در بازگشایی‌ها باید با احتیاط زیادی پیش رفت و باید سعی کنیم به گونه‌ای اقدام کنیم که به عقب بازنگردیم، تاکید کرد:

بازگشایی‌ها باید به تدریج و زیر ذره‌بین و با همکاری همۀ سازمان‌ها باشد و به محض این که مشاهده کردیم موارد در حال افزایش است، بلافاصله روشمان را تغییر دهیم.

بازگشایی این نیست که امروز مدارس باز شود و شاهد افزایش موارد بیماری باشیم، باز هم تأکید کنیم که مدارس تعطیل نشوند و باز شوند. به عنوان مثال کره جنوبی زمانی که اولین علائم را مشاهده کردند وقتی دیدند مدارس منجر به افزایش موارد بیماری می‌شود، مجددا به عقب بازگشتند.

معنی فاصله‌گذاری اجتماعی همین است. من فکر می‌کنم اگر لازم باشد، ما هم باید در تصمیماتمان تجدید نظر کرده و تصمیمات جدید بگیریم.

گویا دربارۀ احتمال یک رقمی شدن مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا، گفت: خیلی بعید است که در آینده‌ای نزدیک منتظر باشیم که فوتی‌هایمان یک رقمی شود، اما باز هم هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. فعلا در شرایطی نیستیم که خوشبینانه به این موضوع نگاه کنیم. زیرا اگر خیلی با خوشبینی نگاه کنیم، ممکن است فردا مردم به ما بگویند که چرا این حرف را زدید.

وی تاکید کرد: پروتکل‌هایی که تدوین شده و برای بازگشایی دانشگاه‌ها و برگزاری امتحانات نوشته شده، با تلاش تهیه شدند و امیدوارم مطابق آن‌ها عمل شود. در این صورت شانس این که یک دانش‌آموز یا یک دانشجو به کرونا مبتلا شود، به حداقل می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.