تجهیزات هنرستان‌های پایتخت به‌روز است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران دربارۀ نبود امکانات کارگاهی در هنرستان‌ها گفت: دلیل این کمبودها را به تنهایی در آموزش و پرورش جست وجو نکنید. در شهر تهران هنرستان‌ها به‌روز هستند و تلاش می‌کنیم مایحتاج آن‌ها را فراهم کنیم.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، عبدالرضا فولادوند در پاسخ به اینکه آیا هدایت تحصیلی به سمت اتفاق ایده‌آل رفته یا برحسب واقعیت‌های موجود است؟ گفت: هدایت تحصیلی یک فرآیند است و باید مقدمات آن فراهم شود.

وی افزود: در راستای هدایت تحصیلی باید همۀ مقدمات فراهم شود که انتظار داشته باشیم به نقطۀ ایده‌آل برسیم. در مقطع متوسطۀ اول به تنهایی می‌توانیم از مشاور استفاده کنیم و کمبود مشاور از مشکلات عمدۀ آموزش و پرورش است.

متاسفانه الزام به استخدام‌های بی‌رویه از نیروهای نهضت سوادآموزی و حق‌التدریس باعث می‌شود آموزش و پرورش نتواند نیروی تخصصی استخدام کند و نیرویی را استخدام می‌کند که مورد نیازش نیست که این موضوع بخشی از فعالیت‌های آموزش و پرورش را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

فولادوند دربارۀ نبود امکانات کارگاهی در هنرستان‌ها گفت: دلیل این کمبودها را به تنهایی در آموزش و پرورش جست وجو نکنید. در شهر تهران هنرستان‌ها بروز هستند و تلاش می‌کنیم مایحتاج آن‌ها را فراهم کنیم البته کمبودها همیشه بوده و هست اما نمی‌تواند باعث شود که نتوانیم اهداف را پیگیری کنیم.

هدایت تحصیلی چه در رشته‌های فنی و چه نظری همیشه توانسته بخشی از نیازمندی های کشور را برطرف کند و نیروهایی که اکنون کار می‌کنند از همین طریق به بازارکار هدایت شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: از بودجۀ آموزش و پرورش حدود ۹۸ درصد صرف پرداخت حقوق و دو درصد صرف سایر امور می‌شود در حالی که مسئولیت دارد سندتحول بنیادین را اجرا کند و هدایت تحصیلی هم جزو تکالیفی است که برعهده او گذاشته شده تا توسعه متوازن رشته‌ای ایجاد کند بنابراین باید تلاش کنیم بودجه آموزش و پرورش افزایش یابند.

وی افزود: البته دولت طی ۵-۶ ماه گذشته افزایش های خوبی ایجاد کرد و در حال تلاش‌اند تا نیازهای اولیه و ضروری بعد از حقوق و مزایا نیز برطرف شوند.

وی در خاتمه سخنان خود در برنامه پرشسگر درباره تأمین و تجهیز امکانات کارگاه‌های فنی گفت: علاوه بر ضرورت تجهیز هنرستان‌ها، خرید خدمات و برون‌سپاری نیز در بخش کاردانش صورت می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.