تعلیق یا تعویق در کنکورهای ۹۹ نداریم

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هیچ بحثی در وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکورهای ۹۹ وجود ندارد.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، فاطمه زرین آمیزی روز سه‌شنبه دربارۀ مطرح شدن تعویق کنکورهای ۹۹ اظهار داشت: به جز تاریخ های تعیین شده، هیچ زمان دیگری برای برگزاری کنکورها نداریم و در ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچ بحثی مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکورهای ۹۹ وجود ندارد.

وی تاکید کرد: این موضوع فقط درخواست تعدادی از داوطلبان و خانواده های آن‌ها است که اصلاً عملیاتی نیست.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تاریخ‌های اعلام شده برای کنکورها مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: اگر کنکورها در زمان معین، برگزار نشود برای سال آینده هیچ ورودی به دانشگاه‌ها نخواهیم داشت.

زرین آمیزی افزود: موج بیماری‌های پاییز به زودی فرا می‌رسد، حال با آن بیماری‌ها باید چه کار کرد. حتی برخی از داوطلبان در مکاتبه با سازمان سنجش به این مسأله اشاره کردند که ای کاش آزمون‌ها در خردادماه برگزار می‌شد و بیشتر از این به تعویق نمی‌افتاد.

با شدت‌گرفتن شیوع ویروس کرونا تعدادی از داوطلبان کنکورهای ۹۹ اعم از دکتری، کارشناسی ارشد و سراسری با امضای انواع نامه‌ها درخواست تعویق برگزاری این آزمون‌ها را مطرح کرده‌اند؛ دلیل عمدۀ نگرانی آن‌ها سختی استفاده از ماسک در طول فرآیند برگزاری آزمون و تجمع ناشی از حضور تعداد زیادی داوطلب در یک حوزۀ امتحانی است.

در این زمینۀ سازمان سنجش آموزش کشور بارها اعلام کرده است که آزمون‌ها با سختگیرانه‌ترین پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شوند و نخستین دستورالعمل بهداشتی برای کنکور دکتری ۹۹ هم منتشر شده است.

نخستین آزمون در ایام کرونا روز پنجشنبه ۲۶ تیر ماه برای مقطع دکتری و از ساعت ۸ صبح در ۶۰ شهرستان کشور کلید می‌خورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.