تغییر تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب های درسی

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به شیوع بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ و بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه، از تغییر تقویم زمانی ثبت سفارش و توزیع کتاب‌های آموزشی خبر داد.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به شیوع بیماری کویید ۱۹ و همچنین تاکید وزیرآموزش و پرورش در این خصوص، از تغییر  تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های درسی که قبلاً طی شیوه‌نامه مستندسازی شده بود به استان‌ها خبر داد.

بر این اساس؛ سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، لزوم برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر لازم برای شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از ۱۵ شهریورماه را از دلایل اصلاح تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های بر شمرده است.

مقرر شده است ثبت سفارش فردی و گروهی پایههای ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی (پیش‌دبستانی استثنایی)، پایه‌های اول، هفتم و دهم دانش‌آموزان عادی و استثنایی که از ۸ تیرماه شروع شده تا تاریخ۲۰ مرداد۹۹ ادامه یابد.

همچنین؛ در خصوص اصلاح سفارش کتابهای درسی سفارش داده شده در سامانه، افرادی که به دلیل تکرار پایه، تغییر رشته یا محل تحصیلی زندگی نیاز به اصلاح سفارش کتاب‌های درسی سفارش دارند می توانند از ۴ مرداد ماه تا ۲ شهریور ماه در خصوص اصلاح کتابهای درسی خود اقدام کنند.

شایان ذکر است، دانش آموزان میان پایه که در مهلت زمانی مقرر از ثبت سفارش کتاب های درسی جامانده‌اند، می‌توانند از ۱۱ تا ۲۰  مرداد ماه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی مراجعه و به صورت فردی یا گروهی به ثبت سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.

بر این اساس؛ توزیع کتابهای درسی تمامی دوره‌های تحصیلی از منطقه به مدرسه در بازۀ زمانی۲۰ مرداد تا ۱۴ شهریورماه صورت خواهد پذیرفت.

​به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در سال تحصیلی آینده تمامی کتاب‌های درسی دوره‌های تحصیلی توسط مدارس به دانش‌آموزان توزیع خواهد شد، بر اساس تقویم زمانی مقرر است با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توزیع کتاب‌های درسی دورۀ اول متوسطه از ۲۵ مردادماه شروع و سایر مقاطع تحصیلی اعم از عادی و استثنایی از۱۰ شهریورماه شروع و تا ۱۵ شهریورماه به اتمام برسد، بنابراین انتظار می‌رود با توجه به فرصت باقی‌مانده، تمامی دانش‌آموزان در اسرع وقت نسبت به ثبت‌نام و ثبت سفارش کتاب درسی اقدام کنند تا کتاب درسی به موقع در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.