تماس تصویری تلگرام از راه رسید

تلگرام به مناسبت هفت سالگی خود و در جدیدترین آپدیت اپلیکیشن خود بالاخره قابلیت تماس تصویری را عرضه کرد. این ویژگی در جدیدترین نسخه تلگرام برای اندروید و iOS گنجانده شده است.

0

تلگرام روز گذشته رسما ۷ ساله شد و شاید مهم‌ترین قابلت خود در سال های اخیر یعنی تماس تصویری را به اپلیکیشن خود اضافه کرد. پیام‌رسان محبوب ایرانی‌ها در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک اپلیکیشن پیام‌رسان کوچک با تمرکز بر امنیت بالا آغاز به کار کرد و حالا موفق شده است بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال را مجذوب خود کند.

این اپلیکیشن حالا در لیست ده برنامه پر دانلود جهان قرار دارد و کاربران از سرتاسر دنیا از آن برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان خود استفاده می‌کنند. تلگرام هیچگاه تبلیغ نکرده است و موفقیتش را مدیون اعتماد کاربران و تبلیغات مستقیم توسط کاربران خود می‌داند.

تلگرام اعلام کرده است که همچنان به توسعه و ارائه قابلیت‌های جدید ادامه خواهد داد تا فراتر از یک پیام‌رسان معمولی باشد. همانطور که اشاره کردیم در جدیدترین نسخۀ این پیام‌رسان نیز یک قابلیت جذاب وجود دارد؛ تماس تصویری! سال ۲۰۲۰ نیاز به تماس تصویری را بیش از پیش نشان داد. حالا تلگرام نسخۀ آلفای تماس تصویری را برای دو پلتفرم اندروید و iOS معرفی کرده است.

آموزش تماس تصویری تلگرام

برای برقراری تماس تصویری تلگرام برخی کارها را لازم است چک کنید و انجام دهید. این کارها شامل موارد زیر است:

  • برای آغاز تماس تصویری در تلگرام می‌توانید از صفحه پروفایل مخاطب مورد نظر خود اقدام کنید.
  • برای این کار کافیست به صفحه مخاطب خود رفته و آیکون دوربین را بزنید تا بتوانید تماس تصویری برقرار کنید.
  • در طول برقراری تماس صوت نیز می‌توانید آن را به تماس تصویری تغییر وضعیت دهید.
  • در هنگام تماس تصویری در تلگرام، حالت تصویر در تصویر قابل استفاده است و شما می‌توانید حین برقراری تماس تصویری اندازۀ آن را کوچک کرده و در میان چت‌ها و کانال‌های خود بگردید و آن‌ها را نیز چک کنید.
  • برای انجام تماس تصویری باید حتما هر دو طرف آخرین نسخۀ تلگرام (اندروید و آیفون) را بر روی گوشی خود نصب داشته باشند و در عین حال در تنظیمات حریم خصوصی تلگرام قابلیت تماس را غیرفعال نکرده باشند.

 

تلگرام اعلام کرده که تمام تماس‌های ویدیویی به صورت نظیر به نظیر رمزنگاری می‌شوند. برای تدیید ایمنی ارتباط خود چهار ایموجی نمایش داده شده روی صفحه را با مخاطب تطبیق دهید. از آن‌جا که کدهای تلگرام در دسترس کاربران است، هرکسی می‌تواند صحت و سقم رمزنگاری را تشخیص دهد.

تلگرام می گوید در آینده قابلیت‌های بیش‌تری به بخش تماس ویدیویی افزوده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به برقراری تماس گروهی اشاره کرد.

از دیگر قابلیت‌های نسخه جدید تلگرام، می‌توان به افزوده‌شدن چندین ایموجی متحرک جدید اشاره کرد. به این ترتیب هنگام ارسال یک ایموجی به صورت تکی، ایموجی متحرک پخش خواهد شد. در تصویر زیر می‌توانید ایموجی‌های متحرک جدید را مشاهده کنید. البته مراقب ارسال برخی ایموجی‌های جدید میوه‌ای باشید!

 


منبع: zoomit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.