تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه دانش‌آموزی نور

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسابقه دانش‌آموزی نور گرامیداشت پروفسور یاغی در هر دوره با هدف تقویت انگیزه‌های علمی در نسل نوجوان علاقه‌مند به فناوری و دانش در جهان اسلام برگزار می‌شود که زمان این رویداد در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ تمدید شده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای وابسته به آن تلاش دارند تا با برگزاری رویدادهای مختص نوجوانان و دانش‌آموزان پیوندهای عمیق‌تری میان آن‌ها و حوزه‌های مختلف علمی برقرار کنند.
این سیاست ترویجی در طول سال و در قالب رویدادهای مختلف آموزشی و رقابت محور دنبال می‌شود.

بنا بر اعلام بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)، برگزاری رویداد رقابتی نور گرامیداشت پروفسور یاغی که پیش از این به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود، تمدید شد.

تقویت انگیزه در نوجوانان و دانش‌آموزان جهان اسلام و کمک به رشد استعدادهای درخشان از جمله اهدافی است که برای این رویداد در نظر گرفته شده است.
بر اساس اعلام دست اندرکاران این رخداد، دانش‌‌آموزان تا ۳۱ مرداد‌ماه سال جاری مهلت دارند تا آثار خود را ارسال کنند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس خود، علاوه بر تمدید این دوره تا پایان مردادماه ۹۹، شرایط ویژه‌ای برای این دوره از مسابقه دانش‌آموزی نور اتخاذ شد.
به منظور رعایت اصول بهداشتی اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت مبنی بر رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از اجتماعات، از ابتدای خردادماه ۹۹، ثبت‌نام به‌صورت خانوادگی برای دانش‌آموزان میسر شده است و هر دانش‌آموز می‌تواند به عنوان سرگروه در منزل و با مشارکت اعضای خانواده خود در مسابقه شرکت کند.

بر اساس اعلام معاونت علمی، از دیگر شرایط این دوره این است که در بخش راهنمای علمی که در سایت مسابقه معرفی شده است، ایده‌های متنوع علمی مربوط با موضوع مسابقه با در نظر گرفتن امکان اجرا در منزل، به طور مستمر و روزانه به دانش‌آموزان شرکت کننده معرفی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.