تنها اخذ هزینه بیمه و کتاب هنگام ثبت نام دانش‌آموزان مجاز است

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات از والدین خواست با رعایت محدوده بندی ثبت‌نام در مدارس نزدیک محل سکونت، دانش‌آموزان ابتدایی نیاز به استفاده از سرویس پیدا نکنند.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، زهرا مظفر نظارت بر فرآیند ثبت‌نام و احقاق حقوق والدین و دانش‌آموزان را از مهم‌ترین وظایف ادارۀ ارزیابی عملکرد برشمرد و گفت: آغاز فرآیند ثبت‌نام از اول تیرماه برای متوسطۀ دوره اول، مردادماه برای متوسطۀ دوره دوم و هفتۀ دوم خرداد برای ابتدایی انجام می‌شود.

وی از نوبت‌بندی دانش‌آموزان برای ثبت‌نام خبر داد و افزود: از ازدحام اولیاء در مدارس جلوگیری می‌شود و شرایط ثبت‌نام باید سهل و آسان باشد. از والدین هم می‌خواهیم بر امر ثبت‌نام نظارت کنند؛ لذا هرگونه مصاحبه و اخذ هزینه به‌جز بیمه و کتاب ممنوع است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با بیان اینکه اولیا باید براساس محدوده بندی مدارس برای ثبت‌نام مراجعه کنند، افزود: مدارس باید رعایت محدوده بندی را اجرایی کنند.

مظفر با اشاره به فعال بودن سامانه ثبت شکایت برای اولیا گفت: برخی خانواده‌ها محدودۀ ثبت‌نام دیگری داشتند و مدرسه نزدیک محل سکونت در محدودۀ موردنظر قرار نگرفته که راهکاری بدین منظور اندیشیده شده‌است.

وی افزود: قانون اولویت ثبت‌نام را به خانواده‌هایی می‌دهد که در نزدیک‌ترین محل سکونت به مدرسه هستند که اگر در محدوده قرار نگرفتند، باید به ستادهای مستقر در مدارس مراجعه و با ارائۀ مستندات منزل خود، نامه مکتوبی را دریافت و در نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت ثبت‌نام کنند.

مظفر با بیان این توصیه که دانش‌آموزان ابتدایی از سرویس استفاده نکنند و لذا رعایت محدوده بندی بسیار اهمیت دارد، گفت: اگر والدین در ثبت‌نام فرزندانشان دچار مشکل شدند و شکایتی مبنی براخذ وجه یا عدم رعایت محدوده ثبت‌نام دارند، شکایت خود را از طریق سامانۀ مندرج در صفحه اصلی سایت وزارت آموزش‌وپرورش ثبت کنند.

مظفر با اعلام اینکه امسال در همین سامانه دو لینک ایجاد کردیم که یکی مربوط به گزارش‌های مردمی است و هویت فرد گزارش‌دهنده را مشخص نمی‌کند،ادامه داد: لینک دیگر نظارت همگانی بر فرآیند ثبت‌نام است که برای همۀ والدین قابل ‌دسترس است.

وی در پایان گفت: دانش‌آموزان میان‌پایه نیازی به مراجعۀ حضوری ندارند و می‌توانند از طریق مدرسه به ‌صورت سیستماتیک به پایۀ بعدی منتقل شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.