توصیه‌های کنکوری در ایام کرونا

0

سلام به همه بچه‌های کنکوری گل! امیدوارم حال و احوالتون عالی باشه.‌ امروز می‌خوایم یکم در رابطه با تعویق کنکور و توصیه‌های کنکوری باهم صحبت کنیم.

خب این ماجرای ویروس کرونا که پیش اومد دانش‌آموزای ما رو به دو دسته تقسیم کرد:

یکی اون دسته از بچه‌هایی بودن که دیر شروع کرده بودن به مطالعه و خیلی دوست داشتن کنکور عقب بیوفته تا شاید اینطوری یک مقداری فرصت بیشتری داشته باشن تا بتونن خودشون رو به بچه‌های دیگه برسونن؛ صحبت من با این بچه‌ها این هست که دیگه چی بهتر از این میخواید واقعا؟!

الان بهترین فرصته که شروع کنید و یک مطالعه فوق‌العاده داشته باشید تا به خیلی از رقبا برسید و حتی ازشون جلو بزنید. مطمئن باشید که دیگه فرصت بهتر از این براتون پیدا نمیشه که نمیشه.

ولی به یک نکته خیلی خیلی توجه کنید!

اگه تا به حال مطالعه دروس رو کامل نکردید و واقعا حجم مطالبی که خوندید به جمع‌بندی کردن نمیرسه فعلا وارد فاز جمع‌بندی نشید. اول مطالب رو تا حد قابل قبولی مطالعه کنید بعد حداقل یک دوره یک ماهه زمان بذارید و اون وقت جمع‌بندی شروع کنید اونم با قدرت.

اما دسته دوم بچه‌هایی هستند که خیلی خوب و آماده بودند و لحظه شماری می‌کردند که کنکور زودتر برگزار بشه و اینا بترکونند. صحبت من با این بچه ها این هست که نه تنها الان نباید ناراحت باشید بلکه باید خیلی بیشتر از قبل قدر این روزا رو بدونید.

نکته بسیار مهم اینکه، الان شما فوق‌العاده آماده هستید و از خیلی بچه‌های دیگه که قدر زمانشون رو نمی‌دونند جلوتر هستید.

الان توصیه من به شما اینه که می‌تونید یک مقدار به خودتون استراحت بدید، البته نه خیلی زیاد که از اون ور بوم بیفتید، مثلا اگه تا حالا روزی ۱۰ الی ۱۲ ساعت مطالعه داشتید الان می‌تونید ۸ الی ۱۰ ساعت داشته باشید، پس شماها الان می‌تونید فعلا جمع‌بندی کردن رو به تعویق بندازید و بیشتر، تست‌های چالشی و مهم رو از قسمت‌های پرتست کنکور بزنید که اینطوری، هم بیشتر آماده بشید و آمادگی ذهنیتون پایین نیاد، هم یکنواختی برنامه باعث نشه خدایی نکرده افت بکنید. پس این هشدار رو به همه شما بچه زرنگا میدم که اگه افتی الان اتفاق بیوفته واقعا جبران کردنش خیلی خیلی سخته، پس حواستون باشه …

بعدا که این تست‌ها رو هم زدید با انرژی و اعتماد به نفس فوق‌العاده وارد فاز جمع‌بندی می‌شید و اونجا هم می‌ترکونید.

در آخر صحبت‌هام همه شما بچه‌های عزیز رو مخاطب خودم قرار میدم؛ اینو بدونید که برنده ماراتن کنکور مطمئنا کسایی هستن که تا لحظه آخر می‌جنگن. قدر این‌ لحظه‌های آخر رو بدونید که خدایی نکرده بعدا افسوس نخورید.

به این فکر کنید که موقع اومدن نتایج فقط و فقط به خودتون افتخار می‌کنید و میگید این من بودم که تا آخر جنگیدم و الان به خودم افتخار می‌کنم.

خیلی خیلی مواظب خودتون باشید به امید موفقیت همتون…

تهیه وتنظیم: سیدمحمد امین میرهاشمی

پیشنهاد گاج مگ: در ایام امتحانات چگونه برای آمادگی در آزمون سراسری مطالعه کنیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.