توصیه رتبه های برتر کنکور انسانی ۹۷

2

رتبه دوم کنکور انسانی: کلاس کنکور نرفتم‌

توصیه رتبه های برتر کنکور انسانی ۹۷

در ادامه بخشی از مصاحبه طنین زاهد‌ی‌کیا، رتبه دوم کنکور ادبیات و علوم انسانی را می خوانید:

طنین زاهدی‌کیا پیرامون نحوه درس خواندن خود گفت: درس خواندنم حالت تصاعدی بالا می‌رفت روزی ۱۰ ساعت اوج درس خواندنم بود، کلاس اضافی نمی‌رفتم فقط به مدرسه می‌رفتم و برمی‌گشتم، در خانه درس می‌خواندم.

وی با بیان اینکه گاهی از فضای مجازی نیز استفاده می‌کردم، اظهار داشت: از گوشی موبایل هم استفاده می‌کردم و هیچ چیز را تعطیل نکرده بلکه تعدیل کردم.

زاهدی‌کیا افزود: در این زمینه مشوق خاصی نداشتم اما خانواده و مدرسه لطف داشتند به من اما اینکه شخص خاصی مشوقم باشد خیر، بیشتر لطف آن‌ها شامل حالم می‌شد.

وی با اشاره به معدل خود گفت: معدل پیش دانشگاهی ۱۹.۹۸ مدرسه فرزانگان (تیزهوشان) بودم، از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردم و تست می‌زدم ولی کلاس کنکور نرفتم.

زاهدی‌کیا گفت: اگر خدا بخواهد قصد دارم در رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران به ادامه تحصیل بپردازم. به دوستان پشت کنکوری یا دانش آموزانی که سال آینده کنکور دارند فقط توصیه می‌کنم  که تدوام در تلاش داشته باشند و خسته نشوند.

خرید کتاب های «کمک درسی» از گاج مارکت

رتبه چهار کنکور انسانی: می‌خواهم در رشته حقوق ادامه تحصیل دهم؛ کلاس کنکور نرفتم

فرنوش فخار با بیان اینکه درس خواندنم را به‌صورت جدی از تابستان پارسال آغاز کردم، اظهار داشت: به‌طور جدی از تابستان سال ۹۶ آغاز کردم ۶ تا ۱۰ ساعت درس می‌خواندم و از مهرماه به بعد ۶ تا ۱۲ ساعت درس می‌خواندم.

وی افزود: خیلی زیاد تست می‌زدم، تمام کارهایم را می‌نوشتم و طبق برنامه پیش می‌رفتم و همین هم سبب می‌شد که هفته به هفته عملکرد بهتری داشته باشم. من هیچ کلاسی نمی‌رفتم و فقط پایبند مدرسه بودم اما تنها آزمون‌های آزمایشی را می‌دادم.

رتبه چهار گروه علوم انسانی کنکور سراسری سال ۹۷ با بیان اینکه من از فضای مجازی هم استفاده می‌کردم، گفت: استفاده من از فضای مجازی کاملاً کنترل شده بود، زمان خاصی مانند ظهرها و قبل از خواب کمی به فضای مجازی اختصاص داشت.

فخار ادامه داد: سال گذشته قبل از اینکه درس خواندن را به‌صورت جدی شروع کنم یک مسافرت رفتم اما بعد از آن دیگر جایی نرفتم و فقط درس می‌خواندم. آخر هفته عصرها کمی استراحت می‌کردم، گاهی یک مهمانی می‌رفتم اما فقط محدود به آخر هفته‌ها بود.

وی با بیان اینکه گاهی خسته و نا‌امید می‌شدم، خاطرنشان کرد: خیلی وقت‌ها خصوصا وقتی تراز آزمون‌هایم کم می شد خیلی ناراحت می‌شدم و احساس نا‌امیدی می‌کردم اما از فردای همان روز دوباره مصمم‌تر شروع می‌کردم.

رتبه چهار گروه علوم انسانی کنکور سراسری سال ۹۷ با بیان اینکه تصور چنین رتبه‌ای را نداشتم، اظهار داشت: بعد از کنکور فکر نمی‌کردم چنین رتبه‌ای به‌دست بیاورم خصوصا این یک ماه که خیلی استرس داشتم فکر می‌کردم رتبه ۱۵ یا ۱۶ را به‌دست بیاورم. هنوز هم باورم نمی‌شود که چنین رتبه‌ای به‌دست آورده باشم، اولین کسی که این خبر را به من داد یکی از دوستانم بود به من گفت که شبکه خبر را ببینم، وقتی دیدم فوق‌العاده خوشحال شدم.

فخار گفت: به دوستانم که می‌خواهند کنکور بدهند توصیه می‌کنم خودشان را باور داشته باشند و بدانند که با تلاش خودشان به هر نقطه‌ای که بخواهند می‌رسند و هیچ وقت نا امید نشوند. هر روز سعی کنند بهتر از روز قبل برای موفق شدن تلاش کنند. قصد دارم در رشته حقوق دانشگاه تهران یا دانشگاه شهید بهشتی ادامه تحصیل دهم.

نفر هشتم کنکور انسانی: روزانه حداقل ۱۲ ساعت مطالعه می‌کردم

توصیه رتبه های برتر کنکور انسانی ۹۷

گفت‌وگوی خبرنگار تسنیم با نیما جواهری رتبه هشتم علوم انسانی کنکور سراسری را در ادامه می‌خوانید:

تسنیم: در ابتدا خودتان را معرفی کنید و بگویید چه احساسی دارید؟

جواهری: نیما جواهری هستم ساکن شهرستان کامیاران و در خانواده‌ای سه نفره و در طبقه متوسط زندگی ‌می‌کنم، شغل پدرم آزاد و مادرمم نیز معلم ابتدایی مدرسه خصوصی است. خیلی خوشحال هستم و نمی‌دانم خوشحالی خودم را چطور بیان کنم.

تسنیم: چه‌کسانی در کسب این موفقیت شما نقش داشتند و نقش خانواده از جمله پدر و مادر در این آزمون چگونه بود؟

جواهریدر ابتدا این موفقیتی را که در کنکور سراسری کسب کردم مدیون حمایت‌های پدر و مادرم هستم، آنها به‌صورت مدام من را تشویق عاطفی می‌کردند و سپس از تمام زحمات معلمان و هم‌کلاسی‌هایم، به‌ویژه از آقایان ایوب و شهاب ندیمی و حسام ابراهیمی تشکر می‌کنم چراکه آنها علاوه بر پیگیری امورات درسی، همیشه مواظبم بودند و اگر حمایت‌های آنان نبود اکنون این موفقیت و رتبه هشتم کشوری هم حاصل نمی‌شد.

تسنیم: برای چندمین بار است که در کنکور سراسری شرکت می‌کنید و پیش‌بینی شما درباره رتبه خود قبل از اعلام نتیجه چه بود؟

جواهری: بنده متولد سال ۷۹ هستم و برای نخستین بار در آزمون سراسری کنکور هم شرکت کردم و توانستم با تلاش و پشتکار رتبه هشتم کشوری رشته علوم انسانی را کسب کنم و می‌دانستم که رتبه تک رقمی کسب می‌کنم.

تسنیم: شما در چه مدرسه‌ای در دوران دبیرستان تحصیل کرده‌اید؟

جواهریمن در دبیرستان نمونه دولتی شهید صیاد شیرازی شهرستان کامیاران تحصیل می‌کردم و در سال دوم دبیرستان رشته تجربی را انتخاب کرده‌ بودم که پس از یک‌سال تصمیم گرفتم رشته تحصیلیم را تغییر بدهم و سپس رشته انسانی را ادامه دادم.

تسنیم: بفرمایید دلیل موفقیت خود را در چه می‌دانید؟

جواهری: بزرگترین دلیل موفقیت خودم را در مطالعه دقیق و انتقادی می‌دانم، به‌صورت عمیق و نگرش سراغ کتاب‌ها می‌رفتم و تک تک درباره موضوعات درسی فکر و تحلیل می‌کردم.

تسنیم: در طول شبانه‌روز چند ساعت مطالعه می‌کردید؟

جواهریدر طول شبانه‌روز حداقل ۱۲ ساعت مطالعه می‌کردم و برخی اوقات هم بیشتر.

تسنیم: چه رشته‌ای را انتخاب خواهید کرد و علت انتخاب این رشته چیست؟ در چه دانشگاهی قصد ادامه تحصیل دارید؟

جواهریهنوز به‌صورت قطعی تصمیم نگرفته‌ام اما احتمالاً رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب ‌کنم.

تسنیم: توصیه شما به دیگر کنکوری‌ها در سال‌های آینده چیست؟

جواهری: توصیه من به کنکوری‌های امسال و سال‌های آینده این است که اگر به هر دلایلی در کنکور امسال موفق نشدید و یا کنکور دارند، این است که حواشی را کم کنند و بیشتر به توانایی خود اعتماد داشته باشند و به توصیه‌های رتبه‌های برتر کنکوری توجه کنند و اگر نتیجه نگرفتند سپس به کلاس‌های فوق‌برنامه روی بیاورند.

پشت کنکوری‌ها کتاب‌ها را به‌صورت تحلیلی بخوانند و هیچ‌وقت به عنوان یک هدف مستقل به کنکور نگاه نکنند چراکه تمام زندگی که در کنکور خلاصه نشده است و اهداف بلند مدت داشته باشند و برای سواد ارزش قائل شوند.

تسنیم: آیا شما در مؤسسات و برنامه‌های فوق‌برنامه کلاسی شرکت داشتید؟

جواهری: من خودم فقط در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کردم و به‌صورت خاص در هیچ کلاس فوق‌برنامه شرکت نکردم و تک‌تک درس‌هایم را خودم می‌‌خواندم.

تسنیم: در پایان چه صحبتی دارید؟

جواهری: دانش‌آموزان دقت خود را بالا ببرند و تنها به کتاب خریدن اکتفا نکنند چراکه برخی از کتاب‌ها تنها بازاری و کاربرد اساسی ندارند، به توصیه‌ها رتبه‌های برتر کنکوری توجه و نگاه علمی به کتاب‌هایشان داشته باشند.

توصیه رتبه های برتر کنکور انسانی ۹۷

خرید کتاب های «کمک درسی» از گاج مارکت

نفر دهم کنکور انسانی: مهمترین رمز موفقیتم برنامه‌ریزی و تلاش بی‌وقفه بود

علیرضا فتحی اظهار داشت: مهمترین رمز موفقیتم برنامه‌ریزی و تلاش بی‌وقفه بود. برای موفقیت در کنکور نحوه و شیوه مطالعه بسیار مهم است که من ابتدا کتاب‌ها را با دقت مطالعه می‌کردم سپس نت برداشته و بعد تست می‌زدم.

نفر دهم گروه علوم انسانی کنکور سراسری سال ۹۷ در زمینه استفاده از کلاس‌های کنکور و کتاب‌های کمک آموزشی افزود: در درس‌هایم مشکلی نداشتم و فقط کلاس عربی که کمی در این درس مشکل داشتم، رفتم.

وی از دانش‌آموزانی که موفق به قبولی کنکور نشدند خواست برای آنچه که هدف خود قرار دادند، بجنگند و با تمام قوا تلاش کنند و بدانند برای رسیدن به موفقیت باید از خیلی چیزها و تفریحات دست بکشند.

فتحی با تقدیر از خانواده به‌ویژه مادرش گفت: خانواده ‌نقش مهمی دار‌د زیرا محیط آرام و مناسبی را برای مطالعه برایم فراهم کردند که امیدوارم در آینده با انتخاب رشته‌ای خوب و درس‌خواندن بهتر بتوانم زحماتشان را جبران کنم. برای رشته مورد نظرم نیز باید کمی تحقیق کنم تا بتوانم انتخاب درستی داشته باشم.

توصیه رتبه های برتر کنکور انسانی ۹۷

 

2 نظرات
  1. Mobina می گوید

    با خوندن تجربیات این عزیزان کلللی لذت بردم
    و از خدا میخوام که انشالله توی کنکور ۹۹ منم یکی از رتبه ها ی برتر کنکور باشم

  2. Aida می گوید

    امیدوارم کنکور ۹۹ما نیز جز رتبه های برتر باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.