توضیحی دربارۀ الزام استفاده از لباس رسمی در کلاس‌های آنلاین

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزات آموزش و پرورش انتهای هفتلۀ گذشته در مصاحبه‌ای با اشاره به شرایط ویژه سال تحصیلی جدید و طراحی سناریوهای مختلف بازگشایی مدارس گفته بود که «همانطور که اعلام شده در وضعیت قرمز، طبق پروتکل‌ها دانش‌آموزان به مدرسه نمی‌روند، در این صورت دانش‌آموز موظف است با لباس رسمی و با رعایت موارد در کلاس‌های آنلاین شرکت و ارتباط رسمی را حفظ کند.»

وی همچنین اعلام کرده بود «تصمیم‌گیری دربارۀ لباس فرم دانش‌آموزان با شورای مدرسه است. در سال‌های گذشته هم هیچ‌گونه اجباری برای تهیۀ لباس فرم نبوده است. همچنین دانش‌آموزی که لباس سال گذشته را دارد و اندازه است مجبور به تهیه لباس مجدد نیست.»

اظهارات نورعلی عباسپور، واکنش‌های مختلفی را برانگیخت و تعدادی از مخاطبان ایسنا در قالب کامنت‌های ارسالی از این موضوع گلایه کردند که برخی از آن‌ها به عنوان نمونه در ذیل می‌آید:

– میگید گفتن‌ لباس پارسال اگه سالم هست استفاده کنن، بله سالمه میشه استفاده کرد ولی میدانید مدیر مدرسه میگه نه؛ علت اینه که میگه ما برای هر کلاس که رنگی را اعلام می‌کنیم چشممون عادت کرده به رنگهای لباس بچه‌ها اونجوری تشخیص میدیم کلاس چندمه.
– برخی مدیران مدرسه از این طریق کلی کاسبی راه انداختن، من رفتم کارنامۀ فرزندمو بگیرم قبل از دادن کارنامه تمام مراجعه‌کنندگان برای کارنامه رو قبل از دادن کارنامه میفرستادن به یک اتاق دیگر واسه خرید لباس سال جدید مدرسه.
– مگه میشه همچین چیزی. آخه مگه کلاس رو تصویری برگزار میکنن؟
– مگه مردم با این شرایط اقتصادی چه قدر درآمد دارن که باز بیان و فرم تهیه کنن که آنلاین درس بخونن؟
– شما لطف کنید نت رایگان و امکانات برای شرکت دانش آموزان در کلاس آنلاین را فراهم کنید لباس چیز مهمی نیست و همه لباس مناسب دارن؛ مشکل لباس نیست ولی همه امکانات مناسب برای شرکت در کلاس انلاین را ندارند.
– آخه ما دانش‌آموزا با چت‌کردن و نوشتن با برنامه یا واتساپ سر کلاس هستیم. پس چرا لباس فرم بپوشیم؟
– اخه لباس فرم دیگه چیه تو کلاس مجازی که چیزی مشخص نیست چرا تواین شرایط خرج اصافه میتراشید فقط یک لباس مرتب بپوشن کافیه.

نورعلی عباسپور، مدیرکل انجمن اولیا و مربیان در گفتوگو با ایسنا، توضیحاتی در این باره ارائه و اظهار کرد: توصیه و تاکید ما مبنی بر اینکه کلاس درس آنلاین سر ساعت مشخصی شروع و قواعدی رعایت شود، کمکی به خانواده است که دانش‌آموز درسش را جدی بگیرد.

وی افزود: دانش‌آموز باید بداند که درست است در خانه است اما کلاس درسش شروع شده و باید درس را جدی بگیرد. اینکه حتما الزام شده باشد، خیر، چنین چیزی مطرح نشده بود که برخی از آن حاشیه درست کردند.

مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برخی مدارس به بچه‌ها اعلام کردند که سعی کنند در کلاس‌های آنلاین با لباس آراسته و رسمی‌تر حضور یابند گفت: طوری نباشد که دانش‌آموز هرطوری مایل بود سر کلاس حاضر شود، باید هنجارها را برای کلاس رعایت کند، کلاس برقرار است و فقط مکان جابجا شده است.

وی دربارۀ اینکه آیا دانش‌آموز باید برای حضور در کلاس آنلاین، لباس فرم بپوشد؟ اظهار کرد: منظور ما صرفا لباس فرم نبوده، گفتیم دانش‌آموزان لباس مناسب و رسمی بپوشند تا جدیت کلاس حفظ شود و یک نظمی وجود داشته باشد. این همه برنامه‌های آنلاین در دنیا برگزار می‌شود و افراد لباس رسمی به تن می‌کنند. اینکه الزام کنیم حتما دانش‌آموز فلان رنگ روپوش را بخرد و بپوشد اینطور نبوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.