تکلیف برگزاری کنکور مشخص نشد!

وزیر بهداشت: شرایط مناسب برای برگزاری کنکور را در اولین فرصت اعلام خواهیم کرد.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری تسنیم، دکتر سعید نمکی در گفت‌‌وگوی زندۀ اینستاگرامی دربارۀ برگزاری آزمون‌‌های سراسری گفت: یکی از نگرانی‌‌هایی که به من منتقل شده بود احتمال آلودگی عزیزان ما در برگزاری کنکورهاست؛ امروز از معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش دعوت کردیم و جلسه‌‌ای طولانی برگزار شد. یکی از صحبت‌ها در مورد کنکور دکترا بود که گفتند طراحان سوال در قرنطینه هستند و برای دانشجویان داوطلب کنکور دکترا زمان برای تصمیم‌گیری کوتاه است و احتمال از دست رفتن زمان و هزینه وجود دارد.

وی افزود: توصیه کردم نشستی برگزار و به ما اعلام شود با چه مکانیزمی می‌توان هم به دانشجویان و هم به خانواده‌های آنها اطمینان بدهیم که کمترین آسیب را خواهند دید و هم از برگزاری این رقابت کشوری محروم نشویم.

نمکی ادامه داد: احتمال اینکه از ۱۵ شهریور به بعد همزمانی کووید۱۹ را با آنفلوآنزای فصلی داشته باشیم وجود دارد به همین دلیل، رفتن به سوی فصل آنفلوآنزا بحثی جدی است که نباید از آن غفلت شود؛ یعنی طولانی شدن و به تعویق افتادن دوران برگزاری کنکور می‌تواند مصادف با حذف همیشگی بحث در سال جاری باشد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تلاش می‌‌کنیم ایمن‌‌ترین شرایط را فراهم آوریم، خاطرنشان کرد: تلاش می‌‌کنیم سالم‌ترین شیوۀ رعایت پروتکل‌ها را برای برگزاری کنکور اعلام کنیم. با توجه به دستور رییس جمهور مبنی بر دنبال کردن این بحث در وزارت بهداشت، در اولین فرصت مناسب به خانواده‌ها اعلام خواهیم کرد که چه شرایطی را مناسب برگزاری کنکور می‌‌دانیم.

وی گفت: این را بدانید که راضی به دغدغۀ خاطر هیچکس در این سرزمین نیستیم و اولین مدافع سلامت تک‌‌تک شهروندان این سرزمین هستیم و با شیوۀ مناسبی این بحث را مدیریت خواهیم کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.