ثبت سفارش کتاب‌های درسی کلاس‌ اولی‌ها از فردا آغاز می‌شود

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، طبق اعلام سازمان پژوهش، با توجه به شرایط پیش آمده و وضعیت فعلی واحدهای آموزشی سعی شده تا از شیوه‌های منعطف برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی استفاده شود.

در این راستا دانش‌آموزان می‌توانند از طریق یکی از دو شیوۀ فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند؛ در شیوۀ فردی والدین دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانۀ فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره‌ای دانش‌آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه، بستۀ آموزشی مورد نیاز خود را سفارش دهند.

در شیوۀ گروهی مدیران مدارس از طریق سامانۀ سناد به بخش سفارش گروهی کتاب‌های درسی سامانه مذکور مراجعه کرده و به صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام می‌کنند.

در شیوه‌نامه ثبت سفارس کتاب‌های درسی آمده است که مدارس موظف هستند هرچه سریع‌تر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اقدام و از ارجاع دانش‌آموز یا اولیای او به کافی‌نت‌ها پرهیز کنند.

دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینۀ کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) است و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. قیمت کتاب‌های درسی در دورۀ ابتدایی برای پایۀ اول ۲۴ هزار تومان و برای پایۀ ششم ابتدایی ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

قیمت کتب در دوره متوسطه اول نیز از ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است. در دورۀ متوسطۀ دوم به دلیل تکثر رشته‌ها قیمت کتاب‌های درسی متفاوت است اما به عنوان مثال عمدتاً در شاخۀ نظری قیمت‌ها از ۵۲ هزار تا ۷۱ هزار تومان تعیین شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.