جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش‌آموزان اعلام شد

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، رئیس سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش جزئیاتی از ارزشیابی و برگزاری امتحانات پایان سال دانش‌آموزان را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، خسرو ساکی جزئیات تکمیلی و نهایی زیر را درباره برگزاری امتحانات متوسطه اول، دوم و هنرستان‌ها در اختیار ایسنا قرار داد که به این شرح است:

تمامی امتحانات دوازدهمی‌ها حضوری برگزار می‌شود 

تمامی امتحانات پایانی خرداد‌ماه ۹۹ پایۀ دوازدهم نظری اعم از نهایی و غیرنهایی (داخلی) به صورت حضوری برگزار می‌شود.

امتحانات نهایی پایۀ دوازدهم نظری طبق برنامه اعلام شده و امتحانات داخلی پایۀ دوازدهم نظری نیز با تصویب شورای مدرسه تحت عنوان تکمیل فرآیند آموزش، به صورت حضوری برگزار می‌شود.

نحوۀ برگزاری امتحانات پایۀ نهم و زمان آغاز آن 

تمامی امتحانات پایانی خردادماه ۹۹ پایۀ نهم نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود. امسال امتحانات پایۀ نهم به صورت هماهنگ استانی برگزار نمی‌شود.

همچنین تمامی مراحل طراحی سوالات، برگزاری امتحانات و تصحیح اوراق در مدرسه انجام خواهد گرفت. برنامۀ امتحانات پایانی پایۀ نهم بر اساس نظر شورای مدرسه به گونه‌ای تنظیم می‌شود که ترجیحاً از ششم خرداد ۹۹ شروع  و تا ۳۱ خرداد به اتمام  برسد و نمرات حداکثر تا پایان هفتۀ اول تیرماه ۹۹  در سامانه ثبت شود.

ارزشیابی داوطلبان آزاد، ایثارگران، بزرگسالان و از راه دور

ارزشیابی دانش‌آموزان داوطلب آزاد، ایثارگران، بزرگسالان و از راه دور به غیر از پایۀ دوازدهم، سوم متوسطه و پیش‌دانشگاهی برابر آیین‌نامه‌های مربوط به صورت حضوری تا پایان خرداد برگزار می‌شود. امتحانات نهایی پایه‌های دوازدهم، سوم متوسطه و پیش‌دانشگاهی مطابق آیین‌نامه‌های مربوط هم‌زمان با دانش‌آموزان روزانه از تاریخ هفدهم خرداد‌ماه شروع می‌شود.

ارزشیابی غیرحضوری دانش‌آموزان پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم

ارزشیابی پایانی خردادماه  ۹۹ دانش‌آموزان پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم طبق تصمیم شورای مدرسه ترجیحاً بعد از تاریخ ششم خردادماه به عنوان تکمیل فرآیند آموزش به صورت غیرحضوری انجام  می‌شود. ارزشیابی این دانش‌آموزان بر اساس مستندات و شواهد جمع‌آوری شده از مشارکت دانش‌آموز در فعالیت‌های آموزشی تربیتی داخل و خارج از کلاس درس و مدرسه، ارزشیابی حین آموزش‌های مجازی، ابتکارات و خلاقیت‌ها در موقعیت‌های یادگیری، پژوهش‌های دانش‌آموزی مرتبط با دروس، خلاصه‌نویسی، نتایج ارزشیابی‌های مستمر و تراکمی نوبت اول و مستمر نوبت دوم و سایر شیوه‌های ارزشیابی صورت می‌گیرد و نمرۀ دانش‌آموز تعیین و به مدیر مدرسه ارائه می‌شود، این نمره در ستون ارزشیابی تکوینی و پایانی نوبت دوم (خرداد) ثبت و اعلام نتیجه می‌شود.

تکمیل فرآیند آموزش و ارزشیابی دروس شایستگی‌های فنی، شاخه فنی و حرفه‌ای و استانداردهای مهارتی کار و دانش (داخل و خارج هنرستان) از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ مردادماه با اولویت پایۀ دوازدهم با تصویب شورای مدرسه و هماهنگی اداره به صورت تراکمی و با برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی هنرآموزان به صورت حضوری انجام می‌شود.

ارزشیابی پایانی خرداد ماه ۹۹ دروس عمومی، شایستگی‌های غیرفنی و پایه فنی هنرستان‌ها به صورت غیر حضوری انجام می‌شود. این ارزشیابی بر اساس شناخت معلمان از میزان فعالیت‌های حضوری و غیر حضوری دانش‌آموزان و استفاده از سایر شیوه‌های ارزشیابی پیش گفته، انجام خواهد شد. بدیهی است در دروس پایۀ فنی و شایستگی‌های غیرفنی حصول اطمینان از آموزش حضوری و غیرحضوری و پودمان‌های باقی‌مانده با معلمان مربوط خواهد بود.

آزمون نمونه دولتی پایۀ نهم به دهم به صورت استانی برگزار و تاریخ آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

ضمناً رعایت کلیۀ اصول و پروتکل‌های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زمان برگزاری امتحانات مورد تاکید است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.