چه کسانی با جایزه‌ اسکار به خانه بازگشتند؟

0

بامداد امروز، نتایج نودمین دوره از مراسم اسکار در سالن تئاتر دالبی لس‌آنجلس آمریکا با اجرای جیمی کمل اعلام شد. این دوره از اعلام برندگان و اهدای جوایز اسکار درحالی برگزار شد که فیلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل‌تورو» با کاندید شدن در ۱۳ بخش پیشتاز نامزدهای اسکار نام گرفت و پس از آن فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته «مارتین مک‌دونا» در ۹ بخش و آخرین ساخته‌ «کریستوفر نولان» به نام «دانکرک» در ۷ بخش، بیشترین کاندیدهای دریافت جایزه‌ شدند.

جوایز اسکار ۲۰۱۸ به شرح زیر است:

بهترین فیلم بلند: شکل آب
نامزدها:

مرا به نامت صدا کن
تاریک‌ترین ساعت
دانکرک، برو بیرون
لیدی برد
رشته خیال
پُست
شکل آب
سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

بهترین کارگردانی: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)
نامزدها:

کریستوفر نولان (دانکرک)
جردن پیل (برو بیرون)
گرتا گرویگ (لیدی برد)
پل توماس اندرسون (رشته خیال)
گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)
نامزدها:

سلی هاوکینز (شکل آب)
فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
مارگت روبی (من، تانیا)
سیرشا رونان (لیدی برد)
مریل استریپ (پُست)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: سم راکول/ سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
نامزدها:

مری جل بلایج (مادباند)
الیسون جنی (من تانیا)
لسلی منویل (رشته خیال)
لوری میت‌کالف (لیدی برد)
اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: الیسون جنی (من تانیا)
نامزدها:

مری جل بلایج (مادباند)
الیسون جنی (من تانیا)
لسلی منویل (رشته خیال)
لوری میت‌کالف (لیدی برد)
اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

بهترین فیلم غیرانگلیسی: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)

نامزدها:

یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)
در جسم و روح (مجارستان)
توهین (لبنان)
بی‌عشق (روسیه)
مربع (سوئد)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی: مرا به نامت صدا کن
نامزدها:

مرا به نامت صدا کن
هنرمند فاجعه
لوگا
بازی مالی
مادباند

بهترین فیلم‌نامه اصلی: برو بیرون
نامزدها:

بیمار بزرگ
برو بیرون
لیدی برد
شکل آب
سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

بهترین مستند بلند: ایکاروس

نامزدها:

چهره‌ها مکان‌ها
ایکاروس
آخرین مرد در حلب
جزیره قدرتمند

بهترین انیمیشن بلند: کوکو
نامزدها:

بچه رئیس
کوکو
نان‌آور
فردیناند
وینسنت دوست داشتنی

بهترین تدوین: دانکرک
نامزدها:

بچه راننده
دانکرک
من تانیا
شکل آب
سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

بهترین موسیقی متن: شکل آب
نامزدها:

دانکرک
رشته خیال
شکل آب
جنگ ستارگان: آخرین جدای
سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

بهترین ترانه: کوکو
نامزدها:

کوکو
مرا به نامت صدا کن
بزرگترین شومن
رودخانه مایتی
ایستادن برای چیزی

بهترین فیلم‌برداری: بلیدرانر ۲۰۴۹
نامزدها:

دیو و دلبر
بلیدرانر ۲۰۴۹
تاریک‌ترین ساعت
دانکرک
شکل آب

بهترین طراحی لباس: رشته خیال
نامزدها:

دیو و دلبر
تاریک‌ترین ساعت
دانکرک
شکل آب
ویکتوریا و عبدول
رشته خیال

بهترین مستند کوتاه: بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است
نامزدها:

ادیث+ادی
بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است
قهرمان زن
مهارت چاقو
توقف خودرو

بهترین چهره‌آرایی: تاریک‌ترین ساعت
نامزدها:

تاریک‌ترین ساعت
ویکتوریا و عبدول
شگفتی

طراحی تولید: شکل آب
نامزدها:

دیو و دلبر
بلیدرانر ۱۰۴۹
تاریک‌ترین ساعت
دانکرک
شکل آب
ویکتوریا و عبدول

بهترین تدوین صدا: دانکرک
نامزدها:

بچه راننده
بلیدرانر ۲۰۴۹
دانکرک
شکل آب
جنگ ستارگان: آخرین جدای

بهترین صداگذاری: دانکرک

نامزدها:

بچه راننده
بلیدرانر ۲۰۴۹
دانکرک
شکل آب
جنگ ستارگان: آخرین جدای

بهترین جلوه‌های ویژه بصری: بلیدرانر ۲۰۴۹
نامزدها:

بلیدرانر ۲۰۴۹
نگهبانان کهکشان ۲
کونگ: جزیره جمجمه
جنگ ستارگان: آخرین جدای
جنگ سیاره میمون‌ها

بهترین فیلم کوتاه: کودک خاموش
نامزدها:

مدرسه ابتدایی دکالب
ساعت ۱۱
خواهرزاده اِمت
کودک خاموش
همه ما

بهترین انیمیشن کوتاه: بسکتبال دوست‌داشتنی
نامزدها:

بسکتبال دوست‌داشتنی
گاردن پارتی
لو
فضای منفی
اشعار شورشی

در نهایت فیلم سینمایی «شکل آب» با به دست آوردن چهار جایزه، بیشترین جوایز این دوره از آکادمی اسکار را از آن خود کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.