خلاقانه‌ترین تراشه سامسونگ معرفی شد

0

سامسونگ، تراشه‌ ۹۸۱۰ از سری تراشه‌های اکسینوس ۹ را  معرفی کرد. از جمله‌ ویژگی‌های این تراشه‌ جدید باید به نسل سوم از هسته‌های پردازشی اختصاصی سامسونگ در کنار مودم LTE گیگابایتی با سرعت بیشتر و الگوریتم‌های نرم‌افزاری سریع‌تر برای پردازش هوش مصنوعی اشاره کرد.

سامسونگ اعلام کرده که تراشه‌ اکسینوس ۹۸۱۰ از چهار هسته برای انجام پردازش‌های حرفه‌ای و چهار هسته‌ دیگر برای انجام پردازش‌های سبک بهره می‌گیرد. قدرت این تراشه در حالت تک هسته‌ای بیش از دو برابر و در حالت چند هسته‌ای تقریباً ۴۰ درصد در مقایسه با نسل قبلی پیشرفت کرده است.

روش‌های جدید سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اسکن سه بعدی شناسایی چهره‌ کاربران را به دقت و با امنیت بیشتری انجام خواهد داد و یک واحد پردازش امنیتی جداگانه برای مدیریت صورت، عنبیه و اطلاعات اثر انگشت دارد.

ویژگی یادگیری مبتنی بر شبکه به آن اجازه می‌دهد تا تصاویر ذخیره شده را سریع‌تر پردازش و طبقه‌بندی کند.

چیپ از طریق پردازش هوشمند موجب پردازش بهتر تصاویر و ویدیو‌ها وضبط تصاویر با کیفیت بالا در تاریکی و در حین حرکت می‌شود. با بهره‌گیری از پردازنده‌ تصویر جدید در اکسینوس ۹۸۱۰، می‌توان ۱٫۰۲۴ رنگ را برای هریک از سه رنگ اصلی تولید کرد که امکان انتخاب بین ۱.۰۷ میلیارد رنگ مختلف را فراهم می‌کند. نتیجه‌ این عمل تولید عکس‌ها و ویدیو‌های بهتر است.

انتظار می‌رود سامسونگ تراشه‌ اکسینوس ۹۸۱۰ را در گوشی‌های جدید خود گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس مورد استفاده قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.