دریافت وجه، تعیین شرط معدل و برگزاری آزمون ورودی برای ثبت‌نام مدارس ممنوع است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای آزمایشی طرح «خوانا» از مهر 99 گفت: روی مهارت خواندن، نوشتن و حساب کردن در کلاس اول حساسیت و تاکید داریم و دغدغۀ خانواده‌ها هم همین است. طرح خوانا بر تقویت این مهارت‌ها متمرکز است.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از ایسنا، رضوان حکیم‌زاده، با اشاره به آغاز ثبت نام مدارس از ابتدای خرداد، اظهار کرد: شیوه‌نامۀ ثبت‌نام را ۲۲ اردیبهشت‌ماه به استان‌ها ابلاغ و سعی کردیم چالش‌هایی که سال گذشته وجود داشت را تا حد امکان پوشش دهیم. شیوه‌نامۀ امسال به‌طور خاص با توجه به شرایط کرونایی تنظیم شده‌است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم ثبت‌نام دانش‌آموزان ابتدایی تا ۳۱ مرداد به پایان برسد و اطلاعات دانش‌آموزان وارد سامانه «سناد» شود. با توجه به آیین‌نامۀ اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌آموزان و دریافت هرگونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب‌های درسی در زمان ثبت‌نام مجاز نیست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌ که به روال سال‌ گذشته برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون ورودی برای دورۀ پیش دبستانی و اول ابتدایی در تمام مدارس اعم از دولتی و غیردولتی ممنوع است، گفت: دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان ملزم به انجام سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند.

وی همچنین با اشاره به اجرای آزمایشی طرح «خوانا» از مهرماه امسال، گفت: تدوین بسته‌های یادگیری طرح خوانا در حال انجام است. تقویت مهارت‌های خواندن، درک مطلب، بیان نظرات و احساسات، مهارت‌های نوشتن، ابراز وجود و آداب زندگی در این طرح دنبال می‌شود. روی مهارت خواندن، نوشتن و حساب کردن در کلاس اول حساسیت و تاکید داریم و دغدغۀ خانواده‌ها هم همین است.

حکیم‌زاده افزود: تلاش ما در همین راستاست و در ارزیابی پایانی کلاس اولی‌ها این قید را در دستورالعمل ابلاغی گذاشتیم که علاوه‌بر معلم، مدیر هم باید تایید کند که بچه‌ها مهارت خواندن و نوشتن پایه را فرا گرفته‌اند. این کار هم باید به صورت شفاهی و هم کتبی انجام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.