دستورالعمل ثبت‌نام و شرکت در آزمون تیزهوشان

وزیر آموزش و پرورش، دستورالعمل سنجش و پذیرش دانش آموزان در مدارس استعدادهای درخشان را به استان ها ابلاغ کرد.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از گروه آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل سنجش و پذیرش دانش‌آموزان دبیرستان‌های دوره اول متوسطه و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی و دیگر حوزه‌های مرتبط تدوین شده است را به استان‌ها و همچنین مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، ابلاغ کرد.

به موجب این دستور العمل آزمون ورودی پایه ی هفتم مدارس استعدادهای درخشان در صبح روز پنج شنبه مورخ ۴ اردیبهشت سال ۹۹ برگزار می‌گردد.
محتوای سنجش این آزمون مانند آزمون سال گذشته شامل مباحث”هوش”،”استعداد” و “خلاقیت” است.
شرط ثبت نام برای این آزمون کسب مقیاس “خیلی خوب” در تمام دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۷ و کسب مقیاس “خیلی خوب”در تمام دروس نوبت اول پایه‌ی ششم در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ است.همچنین ثبت نام دانش‌آموزانی که حداکثر در یک عنوان درسی مقیاس”خوب”را کسب کرده اند نیز در این آزمون بلامانع است.
داوطلبان بایستی جهت ثبت نام آزمون از روز شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ لغایت روز شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه کنند.

 

اطلاعات مربوط به آزمون ورودی پایه دهم:

مهلت ثبت نام:

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در فرآیند سنجش و آزمون ورودی از طریق سامانه ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. مشخصات مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور هنگام ثبت‌نام قابل مشاهده خواهد بود.

ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم از روز شنبه ۲۶/۱۱/۹۸ تا روز شنبه ۰۳/۱۲/۹۸ از طریق سامانه ثبت‌نامی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

آزمون ورودی پایه دهم برای دانش‌آموزان داخل و خارج از کشور رأس ساعت ۱۴ بعدازظهر روز پنج‌شنبه مورخ ۰۴/۰۲/۹۹ به طور هم‌زمان برگزار می‌شود.

شرایط و ضوابط ثبت‌نام:

داشتن حداقل معدل کل سالانه ۱۹ در پایه هشتم خرداد سال تحصیلی ۹۸-۹۷

توجه: دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند. پذیرش نهایی این دسته از دانش‌آموزان در پایه دهم منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در مدارس استعدادهای درخشان است.

مواد امتحانی، تعداد و ضریب سؤالات آزمون پایه دهم

۵۰ درصد امتیاز آزمون مربوط به سؤالات استعداد تحلیلی و ۵۰ درصد مربوط به سؤالات استعداد تحصیلی است.

مواد امتحانی دستورالعمل ثبت‌نام و شرکت در آزمون تیزهوشان
مواد امتحانی دستورالعمل ثبت‌نام و شرکت در آزمون تیزهوشان

ظرفیت، ضوابط و شرایط پذیرش دانش‌آموز

۱-پذیرش دانش‌آموزان شرکت کننده در آزمون دوره دوم استعداد‌های درخشان، بر اساس رتبه مبتنی بر امتیاز کل آزمون ورودی خواهد بود.

۲-در شهرستان‌هایی که دارای چند دبیرستان دوره‌ی دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان در انتخاب مدرسه مورد نظر خود در سطح شهرستان اختیار کامل دارند و هر داوطلب می‌تواند حداکثر سه دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان ( همگی در یک شهرستان واحد) را به ترتیب اولویت در نمونه برگ تقاضانامه خود انتخاب نماید. ضمنا داوطلبان آزمون ورودی دوره دوم متوسطه در اولویت‌های انتخابی خود در زمان ثبت‌نام در آزمون، صرفا مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی هستند.

توجه ۱: در شهرهایی که دارای چند ناحیه و منطقه می‌باشند، ضروریست داوطلبان نسبت به انتخاب دبیرستان‌های مورد نظر در نواحی و مناطق همجوار اقدام نمایند. ضمنا بعد از قبولی داوطلب در منطقه مورد تقاضا، انتقال به سایر مناطق ممنوع می‌باشد.

توجه ۲: در صورت انتخاب مدارس دوره اول متوسطه شهرهای مختلف یک استان در اولویت‌های سه گانه، فقط شهر و مدرسه‌ای که به عنوان اول انتخاب شده است، ملاک پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب خواهد بود.

توجه ۳: در صورت انتخاب مدارس دوره دوم متوسطه شهرهای مختلف یک استان یا رشته‌های تحصیلی متفاوت در اولویت‌های سه‌گانه، فقط شهر، مدرسه و رشته‌ای که اولویت اول انتخاب شده ملاک قبولی یا عدم قبولی است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.