راهنمای انتخاب رشته از زبان رتبه ۷ کشوری کنکور زبان

2

با قرار گرفتن در برهه‌ای حساس از تصمیم گیری داوطلبان کنکور و انتخاب رشته، لزوم صحبت با رتبه ‌های برتر که سال گذشته در این موقعیت تصمیم گیری قرار داشتند و اکنون از دانشجویان رشته‌ای که انتخاب کرده‌اند به حساب می‌آیند، احساس میشد.

در این قسمت از مصاحبه با رتبه های برتری کنکور، با امیرحسین هاشمی به گفت و گو نشستیم؛ امیرحسین هاشمی رتبه ۷ کشوری کنکور زبان و رتبه ۴ منطقه در سال ۱۳۹۶ است و با اینکه مدرک دیپلم رشته تجربی را دارد، حتی در کنکور رشته تجربی ثبت نام نکرد و تلاش خود را برای قبولی در کنکور زبان، سامان داد.

امیرحسین اکنون در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران درس می‌خواند. به گفته امیرحسین، عموما دانش‌آموزان با دید بسته دست به انتخاب رشته می‌زنند و حتی گاهی بعد از انتخاب رشته، با رشته‌ای که در آن قبول شده‌اند و یا سایر رشته‌هایی که می‌توانستند در آن بدرخشند، آشنا می‌شوند. مطمئنا تماشای این ویدئو شما را در انتخاب رشته‌ای بهتر و هوشمندانه‌تر و البته آشنایی کامل با این گروه زبان‌های خارجی یاری خواهد رساند.

در این گپ و گفت دوستانه، از دلیل اینکه چرا امیرحسین این رشته را انتخاب کرده است، از جزئیات رشته گروه زبان‌های خارجی، آنچه برای ورود به این رشته و موفقیت در آن لازم است، شرایط تحصیل در رشته دوم (به صورت همزمان)، بازار کار رشته مترجمی و زبان و ادبیات انگلیسی، لزوم برنامه ریزی و البته ویژگی‌های طلایی و ناگفته‌هایی از این رشته که در هیچ معرفی رشته و سایتی نیامده سخن گفتیم،؛ با ما همراه باشید.

 

بخش هایی از گفت و گو:

«من احساس می‌کردم برای انتخاب رشته دو قطب یک آهنربا در حال جذب کردن من بودند، یکی نیازهای جامعه یا چیزی که جامعه به آن بها میدهد و دیگری علایق خود من؛ مدام به رفتن به رشته های پزشکی و دندان پزشکی تشویق می‌شدم اما …»

«مکالمات در کلاس‌های ما به زبان انگلیسی است و حتی با دوستانمان نیز بیشتر انگلیسی حرف می‌زنیم تا فارسی…»

«از بزرگترین ویژگی‌هایی که این رشته به دانشجویانش می‌دهد، توانایی بحث کردن منطقی است و در پی این مباحثه‌ها تعصب‌ها دور می‌شود.»

برای خواندن مصاحبه رتبه های برتر اینجا را ببینید.

اگر سوال یا ابهامی درباره رشته زبان و ادبیات انگلیسی دارید، بنویسید تا پاسخ را از زبان امیرحسین هاشمی دریافت کنید…

2 نظرات
 1. مریم می گوید

  سلام. من امسال تازه وارد دوره دوم متوسطه میشم. رشته ام ریاضیه ولی هدفمو برای زبان روسی گذاشتم.خب به طبع زبان انگلیسی هم باید خوب باشه در ازمون:) میشه منابع مهم و مفیدشو معرفی کنید؟

  1. سحر خلیل زاده می گوید

   سلام مریم عزیز
   طبیعتا شما باید برای آزمون زبان برنامه ریزی کنید و آزمون شرکت کنید.
   ناگفته نماند که زبان روسی از پایه در دانشگاه تدریس خواهند شد.
   موفق باشید:)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.