جدول زمان‌بندی سفارش اینترنتی کتب درسی

ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱ -۱۴۰۰ از فردا، (یکشنبه، بیست و دوم فروردین‌ماه) آغاز می‌شود.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، طبق اعلام سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای تمام پایه‌های تحصیلی و رشته‌ها از ۲۲ فروردین ماه آغاز می‌شود و ثبت نام پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم از ۶ تیرماه خواهد بود.

بر این اساس برای گروه میان پایه (پایه‌های تحصیلی دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم) تا ۲۲ خرداد ماه فرصت ثبت سفارش وجود دارد و برای پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم نیز تا ۱۶شهریور ماه این امکان دیده شده است.

همچنین از ۱۲ تیرماه امکان ویرایش و اصلاح اطلاعات فراهم است. در این زمان، خانواده‌هایی که فرزندشان از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر منتقل شده و یا تغییر رشته داشته باشند، می توانند اطلاعات را ویرایش کنند.

قیمت خرید کتاب‌های درسی با میانگین ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل در پایه‌های مختلف این کتاب‌ها در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت. برای پایه‌های تحصیلی ابتدایی بیشترین قیمت ۴۲۵۰۰ در هفتم تا نهم ۶۴۵۰۰ و در پایه‌های تحصیلی دهم تا دوازدهم در رشته ریاضی مبلغ ۸۸۷۰۰ و در رشته علوم تجربی ۸۴۲۰۰ تومان خواهد بود.

امکان ثبت نام با کد ملی و اطلاعات شناسنامه‌ای دانش آموز به شرط قبولی در آن پایه تحصیلی فراهم است و پرداختها به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت irtextbook.ir یا irtextbook.com  انجام خواهد شد.

جدول زمانبندی ثبت سفارش کتب درسی را نیز  می توانید در ادامه مشاهده کنید:
تقویم زمانی سفارش کتاب‌های درسی
عنوان فعالیتدوره تحصیلیشروعپایان
ثبت سفارش گروهی و انفرادیپایه‌های تحصیلی دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم۲۲/۰۱/۱۴۰۰۲۲/۰۳/۱۴۰۰
پایه اول ابتدایی۰۶/۰۴/۱۴۰۰۰۹/۰۶/۱۴۰۰
پایه‌های تحصیلی هفتم، دهم۰۶/۰۴/۱۴۰۰۱۵/۰۶/۱۴۰۰
اصلاح سفارشتمامی دوره‌های تحصیلی۱۲/۰۴/۱۴۰۰۳۱/۰۶/۱۴۰۰
توزیع منطقه به مدرسهدوره ابتدایی۰۱/۰۶/۱۴۰۰۱۳/۰۶/۱۴۰۰
دوره اول متوسطه۳۰/۰۵/۱۴۰۰۱۵/۰۶/۱۴۰۰
دوره دوم متوسطه نظری۰۱/۰۶/۱۴۰۰۱۸/۰۶/۱۴۰۰
دوره دوم متوسطه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش۰۱/۰۶/۱۴۰۰۲۵/۰۶/۱۴۰۰
تمامی دوره‌های تحصیلی استثنایی۳۰/۰۵/۱۴۰۰۰۷/۰۶/۱۴۰۰
توزیع مدرسه به دانش‌آموزدوره ابتدایی۱۰/۰۶/۱۴۰۰۰۱/۰۷/۱۴۰۰
دوره اول متوسطه
دوره دوم متوسطه نظری
دوره دوم متوسطه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش
تمامی دوره‌های تحصیلی استثنایی
شیوۀ ثبت‌نام و ثبت سفارش خرید کتاب درسی
  • دانش‌آموزان و اولیاء آنان، در صورت تمایل می‌توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند و برای ورود به سامانه کد ملی دانش‌آموز، نام کاربری و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز، “رمز عبور” ورود به سامانه می‌باشد.
  • کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوره‌های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه‌های فنی و حرفه‌ای، کاردانش، رشته معارف اسلامی و کتاب‌های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش‌آموزان استعدادهای درخشان، از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش‌آموز قید شده است، توزیع می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.