زمان برگزاری «آزمون استعدادهای درخشان» تغییری نکرد

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، فاطمه مهاجرانی افزود: در آزمون ورودی استعدادهای درخشان امسال ۳۳۵هزار نفر شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۱۱۷ هزار و ۵۷۵ نفر تکمیل ظرفیت پایۀ دهم و مابقی برای ورود به پایۀ هفتم شرکت خواهند کرد. این آزمون با رعایت همۀ پروتکل‌های بهداشتی ۹ صبح روز جمعه برای ورودی پایۀ هفتم و در ساعت ۱۴ همان روز برای پایۀ دهم برگزار خواهد شد.

وی دربارۀ برگزاری آزمون استعدادهای درخشان باتوجه به تشدید شیوع کرونا در کشور گفت: سعی شده پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود لذا امیدواریم آزمون استعدادهای درخشان به خوبی برگزار شود. مدارس استعدادهای درخشان تنها از راه آزمون دانش‌آموز می‌گیرند لذا بدون برگزاری آزمون در پایۀ هفتم و دهم آسیب جدی این مدارس می‌بینند.

وی ادامه داد: پراکندگی شرکت‌کنندگان این آزمون در کشور زیاد است لذا تعداد دانش‌آموزان در هر حوزه زیاد نیست و تعداد حوزه‌ها افزایش داشته است به شکلی که در هرکلاس به همراه مراقب از ۳۳ دانش‌آموز به ۱۵ و حتی ۱۲ دانش‌آموز کاهش پیدا کرده است.

به گفتۀ رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان همچنین دانش‌آموزان از سامانه سلامت به آدرس salamat.gov به صورت خوداظهاری می‌توانند تاییدیه سلامت دریافت می‌کنند و در روز آزمون آن را ارائه می‌کنند؛ این در حالیست که بی تردید پروتکل‌ها به صورت کامل رعایت خواهد شد.

مهاجرانی درخصوص تعیین تکلیف دانش‌آموزان مبتلا به کرونا و عدم شرکت در این آزمون نیز گفت: در این مقطع سال تحصیلی نمی‌توان کاری کرد؛ هیات امنا باید برای سال آینده تصمیم‌گیری کند که در قالب تکمیل ظرفیت در صورت تشدید موضوع و حاد شدن آن کاری کنند اما در حال حاضر تنها یک راه برای جذب و ورد به مدارس استعدادهای درخشان وجود دارد و آن هم آزمون برای پایۀ هفتم است.

وی تاکید کرد: امیدواریم دانش‌آموزان همکاری کنند و در آزمون شرکت کنند تا سال تحصیلی خوبی را در پیشرو داشته باشیم.

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در گفت‌وگو با شبکه خبر دربارۀ برگزاری المپیادهای دانش‌آموزی نیز گفت: المپیادها درحال برگزاری هستند و تا روز پنجشنبه همۀ آن‌ها در مرحله دوم به اتمام می‌رسند. تمام پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری المپیادها نیز رعایت می‌شوند و تاکنون گزارشی از نقض پروتکل‌ها نداشته‌ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.