سازوکار شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکورهای ۹۹ اعلام شد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام چگونگی شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکورهای ۹۹ تأکید کرد که این داوطلبان در محل‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کنکور می‌دهند و جدا از سایر کنکوری‌ها خواهند بود.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، ابراهیم خدایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در مورد خبری که چند روز گذشته دربارۀ شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکور منتشر شد، دستورالعمل چگونگی حضور این متقاضیان را در آزمون‌های ۹۹ تشریح کرد.

وی اظهار داشت: یکی از اقدامات معمول سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون‌ها نگاه به افراد خاص و دارای شرایط ویژه است؛ شاید داوطلبی در زندان یا بیمارستان به سر می‌برد و این سازمان همیشه در بحث‌های آزمون با آن‌ها مساعدت کرده است.

وی با رد شرکت افراد به مبتلا به کووید۱۹ در حوزه‌های عمومی برگزاری کنکورهای ۹۹، افزود: اگر داوطلبی مبتلا به کرونا شود، سازمان سنجش بر اساس سیاست خود و در محیطی جداگانه آن‌ها را در کنکور شرکت می‌دهد؛ بسیاری گمان کردند این افراد هم در همان حوزه‌های تعیین شده برای کنکور حضور می‌یابند.

معاون وزیر علوم داوطلبانی را که شاید همزمان با آزمون‌های ۹۹ کرونایی شوند برای شرکت در کنکور به ۲ دسته تقسیم کرد و گفت: دستۀ نخست در بیمارستان به سر می‌برند و با تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همان محیط بیمارستان امکان شرکت در کنکور برای آن‌ها فراهم می‌شود؛ گروه بعدی در قرنطینه منزل به سر می‌برند که آن‌ها هم تحت هیچ شرایطی به حوزه‌های عادی نمی‌آیند و بر اساس توافق و هماهنگی وزارت بهداشت، در یکی از محیط های امن مورد تایید این وزارتخانه مانند بیمارستان یا کلینیک برای شرکت در کنکور حاضر می‌شوند.

خدایی تآکید کرد: با این تدابیر، داوطلبان مبتلا به کووید۱۹ در محیط های عادی آزمون‌ها نمی‌آیند.

وی این اطمینان خاطر را به تمامی داوطلبان کنکورهای ۹۹ داد که پروتکل‌های سفت و سخت بهداشتی برای آزمون‌ها و حوزه‌های امتحانی حتی محکم‌تر از آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است، اعمال می‌شود و تلاش سازمان سنجش بر این موضوع‌ات که افراد در محیطی سالم و امن کنکور دهند البته همه این موارد در روزهای نزدیک به کنکورها برای اطلاع داوطلبان منتشر می‌شود.

 

خدایی به اطلاع‌رسانی رسمی دربارۀ شناسایی افراد مبتلا به کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: اگر فردی اول تیر مبتلا به کرونا شود تا پایان این ماه که مبتلا به این بیماری نمی‌ماند و در قرنطینه ۱۴ روزه به سر می‌برد؛ از این رو، سازمان سنجش آموزش کشور ساز و کار نحوۀ شناسایی این افراد و چگونگی دریافت تأییدیه وزارت بهداشت در روزهای نزدیک به کنکورهای ۹۹ را به صورت رسمی اطلاع‌رسانی می‌کند.

تصمیم‌گیری سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص حضور افراد مبتلا به کرونا شامل تمام‌های آزمون‌های امسال از جمله دکتری، کارشناسی ارشد، سراسری، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته می‌شود.

کنکور دکتری در ۲۶ تیرماه، کارشناسی ارشد دوم و سوم مردادماه، سراسری ۳۰ و ۳۱ مردادماه همچنین آزمون‌های کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به صورت همزمان در ۱۴ شهریورماه برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.