تنها سهمیه در کنکور، سهمیه ایثارگران است

منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری بیان کرد: تنها سهمیه‌ای که در کنکور سراسری داریم، سهمیه ایثارگران است.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره موضوع حذف سهمیه‌های کنکور که اعتراضات فراوانی را به دنبال داشته است، گفت: تنها سهمیه‌ای که در کنکور سراسری داریم، سهمیه ایثارگران است که مبتنی بر قانون مجلس شورای اسلامی است.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: تصمیم‌گیری درباره سهمیه ایثارگران، تغییر قانون است و مجلس شورای اسلامی باید خودش اقدامی برای حذف آن‌ها انجام دهد.

به گفته این مقام مسئول، وزارت علوم سال ۹۷ طرح پیشنهادی برای ساماندهی سهمیه‌ها را به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه داد که رای نیاورد.

غلامی ادامه داد: وزارت علوم بعد از این اتفاق تصمیم گرفت موضوع ساماندهی سهمیه‌های را از کانال شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال کند که با توجه به قانون مجلس در این باره ترجیح داده شد که مجلس این موضوع را بررسی کند اما این امر با پایان عمر مجلس سابق به پایان رسید.

پیشنهاد گاج‌مگ: ساماندهی سهمیه‌های کنکور

او در ادامه درباره حواشی پیرامون اقدامات دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است و نظارت عالیه بر آن به عهده وزارت آموزش و پرورش است.

غلامی گفت: در وزارت علوم در زمینه آئین‌نامه‌ها و ضوابط دانشگاهی مثل دانشگاه فرهنگیان نظارت می‌کنیم اگر موردی پیش بیاید وزیر آموزش و پرورش عهده‌دار است.

او درباره اقدامات وزارت علوم به حواشی مطرح شده پیرامون اقدامات رئیس این دانشگاه بیان کرد: ما در این زمینه ورود نکرده‌ایم اما برای انتصاب رئیس دانشگاه فرهنگیان نظر وزیر علوم هم مطرح است. درباره حواشی مطرح شده درباره اقدامات دانشگاه فرهنگیان هنوز چیزی به وزارت علوم رسما اعلام نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.