شگفت‌انگیزترین اماکن جهان و اسرار آن‌ها

برخی اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری راز‌هایی را در دل خود پنهان کرده‌اند که در اغلب مواقع به ظاهر توضیح منطقی برای آن‌ها وجود ندارد.

0

جهان مملو از جاذبه‌های گردشگری و اماکن تاریخی است. هر کدام از این مکان‌ها داستانی دارند و برخی از آن‌ها راز‌هایی را در دل خود پنهان کرده‌اند که به ظاهر توضیح منطقی ندارند.

در اینجا قصد داریم تا داستان‌های پشت پرده برخی از اسرارآمیزترین اماکن جهان را برای شما بازگو کنیم.

 

پیشنهاد گاج مگ: اولین پارک Mini World در خاورمیانه!
۱-مارفا در تگزاس

فردی در سال ۱۸۸۳ از دیدن چراغ‌های درخشانی در منطقه فارما (شهری در ایالت تگزاس) خبر داد و این خبر اولین نقل قول تاریخی از دیدن چراغ‌های فارما بود. طبق گزارش‌های موجود، بومیان آمریکا پدیدۀ چراغ‌های فارما را به ستاره‌های افتاده نسبت می‌دهند البته نیروی هوایی، هواشناسی و فیزیکدانان این پدیده را بررسی کرده‌اند، اما هنوز دربارۀ توضیح چگونگی ایجاد آن توافق نکرده‌اند بنابراین می‌توان گفت هنوز هیچ کس توضیحی برای شکل‌گیری پدیدۀ چراغ‌های فارما ندارد.

مارفا در تگزاس

۲-جزیرۀ نیکومارو

املیا ارهارت هنگامی که بر فراز آتلانتیک پرواز کرد تا جهان را دور بزند، به همراه فرد نونان مهندس پرواز خود ناگهان ناپدید شد. اگرچه برخی از افراد باور دارند که ارهارت و نونان در اقیانوس غرق شده‌اند اما برخی دیگر بر این باور هستند که ژاپنی‌ها آن‌ها را زندانی کرده‌اند.

یکی از معتبرترین نظریه‌ها در این رابطه این است که ارهارت و نونان در جزیرۀ گاردنر (یکی از جزایر کریباتی در شمال شرقی استرالیا) که اکنون به عنوان جزیرۀ نیکومارو معروف است، سقوط کرده‌اند، زیرا علاوه بر پیدا شدن استخوان‌های ناشناس در این جزیره غیر مسکونی، تکه‌هایی از پلکسی گلاس (پلاستیک جامد و شفاف ساخته شده از پلاستیک اکریلیک نیز در جزیرۀ نیکومارو دیده شده‌ است که شاید جزئی از هواپیمای ارهارت باشد البته بقیه هواپیما هرگز در جزیرۀ نیکومارو یا هر جای دیگر پیدا نشد.

املیا ارهارت۳-مثلث برمودا

مثلث برمودا که در قسمت غربی اقیانوس اطلس شمالی (بین برمودا، فلوریدا و پورتوریکو) قرار گرفته است، یکی از اسرارآمیزترین نقاط جهان به حساب می‌آید. کریستوف کلمب در زمان عبور از این منطقه از راه دور چراغ‌های مرموزی را دید و نتوانست جهت درست را از طریق قطب‌نما تشخیص دهد.
در قرن بیستم کشتی‌ها و هواپیما‌های زیادی در اطراف مثلث برمودا از بین رفتند و هیچ ردی از آن‌ها باقی نماند. این موضوع موجب طرح تئوری‌های احتمالی متعددی، چون وجود بیگانگان شد، اما برخی از دانشمندان در سال‌های اخیر این تئوری را مطرح کرده‌اند که احتمالاً هیچ دلیل واحدی برای بروز پدیدۀ از بین رفتن کشتی‌ها و هواپیما‌ها در اطراف مثلث برمودا وجود ندارد.

آن‌ها خطای انسانی، آب و هوای نامناسب و ترافیک شدید دریایی و هوایی را دلیل بروز این اتفاقات دانسته‌اند.

مثلث برمودا

۴-هتل استنلی در کلرادو

هتل استنلی در کلرادو یکی از مکان‌های تفریحی مناسب برای مردم است. استفان کینگ برای نوشتن رمان وحشتناکی با نام (درخشان) از این هتل الهام گرفته است.

مردم نیز از شنیده شدن خندۀ کودکان نامرئی، وجود چراغ‌های چشمک‌زن و… در هتل خبر داده‌اند.

هتل استنلی در کلرادو

۵-خطوط نازکا در پرو

خطوط نازکا در اطراف لیما (پایتخت پرو) بسیار زیاد هستند و به بهترین شکل از آسمان دیده می‌شوند. این خطوط مجموعه‌ای از طرح‌ها به طول ۳۰ مایل هستند که اشکال هندسی و تصویر حیوانات و گیاهان را به تصویر می‌کشند. هنوز کسی به دلایل شکل‌گیری خطوط نازکا پی نبرده است، اما تئوری‌هایی مانند وجود این خطوط به عنوان پیام‌هایی برای خدایان، بیگانگان فضایی و فضانوردان باستان مطرح شده‌ است.

خطوط نازکا در پرو۶-اهرام جیزه

اهرام جیزه همانطور که در عکس می‌بینید یک چشم‌انداز هیجان‌انگیز دارد. آن‌ها مقبره‌هایی هستند که تقریبا ۴۵۰۰ سال پیش به عنوان مکان به خاک سپرده شدن پادشاهان مصر ساخته شده‌اند البته کسی از نحوۀ ساختن آن‌ها خبر ندارد.

بلوک‌های موجود در هرم بزرگ جیزه ۲ و نیم تن است و سازۀ این هرم ۴۸۱ فوت ارتفاع دارد. علاوه بر این بسیاری از سنگ‌های استفاده شده در ساخت این سازه از معدنی که در فاصله ۵۰۰ مایلی هرم قرار گرفته، به دست آمده‌ است.

دانشمندان هنوز به چگونگی انتقال سنگ‌ها به مکان ساخت اهرام جیزه و استفاده از آن‌ها در ساخت سازۀ مذکور پی نبرده‌اند، اما داستان اسرارآمیز اهرام جیزه در اینجا به پایان نمی‌رسد.

دانشمندان در سال‌های اخیر یک اتاق اسرارآمیز را در یکی از اهرام جیزه کشف کردند.

اهرام جیزه

۷-استون هنج در سلیسبوری (انگلستان)

هیچ کس دقیقا نمی‌داند که چرا بنای استون هنج با تعدادی از سنگ‌های غول‌پیکر ساخته شده است یا چگونه سنگ‌های غول‌پیکری که برخی از آن‌ها ۲۵ تن وزن و ۳۰ فوت ارتفاع دارند، به مکان ساخت بنای استون هنج منتقل شده‌اند.

برخی از دانشمندان معتقدند استون هنج یک محل دفن باستانی با قدمت ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال است. برخی دیگر بر این باور هستند که وجود باقیماندۀ چربی موجود در ظروف سفالگری باستانی کشف شده در استون هنج نشان می‎دهد که ممکن است این مکان به عنوان محلی برای ضیافت باستانی استفاده شده باشد.

خبر خوب این است که برخی از دانشمندان باور دارند که راز و رمز استون هنج در دهه آینده حل می‌شود.

استون هنج در سلیسبوری۸-شهر گمشدۀ آتلانتیس

شهر گمشدۀ آتلانتیس هزاران سال توجه انسان‌ها را به خود جلب کرده است. افلاطون در ۳۶۰ سال قبل از میلاد مسیح برای نخستین بار به وجود شهر گمشدۀ آتلانتیس اشاره کرد. او نوشت شهر آتلانتیس مکان زندگی ثروتمندانی است که ظرفیت‌های پیشرفتۀ نظامی و فناوری را توسعه داده‌اند.

برخی افراد معتقدند که اگرچه وصف افلاطون از شهر آتلانتیس به یک داستان شباهت دارد، اما این داستان مبتنی بر واقعیت است، اما تا به امروز هیچ کس شهر آتلانتیس را کشف نکرده است.

شهر گمشده آتلانتیس۹-روزول در نیومکزیکو

بسیاری از مردم باور دارند که ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا در سال ۱۹۴۷ مطلع شد که یک سفینۀ فضایی در روزول کشف شده است.

ارتش بلافاصله خبر کشف این سفینۀ فضایی را تکذیب کرد و مسئولان گفتند آثار کشف شده در واقع بقایای یک بالن هستند.

روزول در نیومکزیکو۱۰-لاک‌نس

لاک‌نس دریاچه‌ای خیره‌کننده در اسکاتلند است. این دریاچه بیش از ۱۵۰۰ سال پیش شناخته شد، اما نامش در سال ۵۰۰ میلادی به عنوان خانۀ هیولای لاک نس بر سر زبان‌ها افتاد. در آن زمان یک موجود آبزی در دریاچه و اطراف آن دیده شد البته محققان نتوانستند وجود آن را ثابت کنند، اما برخی از افراد فکر می‌کنند که ممکن است آبزی دیده شده در دریاچه لاک‌نس و اطراف آن یک نهنگ یا دایناسور باستانی باشد که به اشتباه تصور می‌شود منقرض شده است.

لاک‌نس

درۀ مرگ در کالیفرنیا و سنگ‌های اعجاب‌انگیز آن، قلعه بران در رومانی، خانۀ اسرارآمیز وینچستر در کالیفرنیا، جنگل کروکد در لهستان، ماچو پیچو، گودال بزرگ آبی در نزدیکی بلیز سیتی، مجسمه‌های موآی جزیره شرقی در شیلی، قلعۀ چارلویل در ایرلند، منطقۀ ۵۱ در نوادا و خلیج گوانابارا در برزیل از اماکن اسرارآمیز دیگر جهان به حساب می‌آیند.


منبع: msn

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.