صفحه نمایش‌های شفاف به CES‌ امسال می‌آیند

0

کمپانی ناشناخته چینی Photonics Crystal در نمایشگاه  CES ‌امسال، از فناوری جدید تولید نمایشگرهای شفاف به نام NanoAR با هدف به وقوع پیوستن برنامه‌های کاربردی واقعیت مجازی رونمایی خواهد کرد.ادعای این کمپانی هنوز از لحاظ علمی ثابت نشده‌ است، اما آنها مدعی‌اند که با قوانین فیزیکی هیچ تداخلی ندارد.

در دسامبر۲۰۱۷ ویدیویی از این تکنولوژی و عملکرد آن منتشر کردند، اما کمپانی برای نمایش زنده در CES امسال برنامه‌ریزی کرده است.

کمپانی Photonics Crystal اعلام کرده است که مشکلاتی در مورد به نمایش درآوردن تصویر روی شیشه‌ای که باید نور را از خود عبور دهد، وجود دارد .راه‌ حل شرکت برای رفع این مشکل افزودن ۱۵ درصد شفافیت به تصویر و قربانی کردن روشنایی برای دستیابی به کیفیت نسبتاً مطلوب بوده است. با وجود این وضوح شرکت همچنان قادر به اجرای یک تصویر روشن و واضح از طریق نمایشگر NanoAR است.

این تکنولوژی هیجان‌انگیز کاربردهای بی‌شماری می‌تواند داشته باشد، مانند:

نمایش اطلاعات روی شیشه‌ اتومبیل‌ها، اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده بدون نیاز به عینک با کیفیت بهتر و نمایش اطلاعات روی کلاه‌های محافظ موتورسواران.

چینی‌ها قصد دارند دو کاربرد نمایشگرهای NanoAR را در لاس‌وگاس به نمایش بگذارند.اولین آنها نمایش علائم دیجیتالی کاملا شفاف است.مزایای آن واضح است؛ چرا که می‌تواند به عنوان سکوهای تبلیغاتی استفاده شود یا مستقیماً در تعدادی از مکان‌های جزئی برای انواع کسب و کار تعبیه شود. دومین کاربرد آن نمایش چگونگی کاربرد NanoAR در هوش مصنوعی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.